Apostu Efremov a fost cooptat de Simona în luna decembrie a anului trecut și a ajutat-o pe sportiva noastră să câștige titlul de la Dubai acum două luni.
Apostu Efremov, laude pentru Halep: ”Este visul oricărui antrenor”
”În momentul în care te afli lângă o jucătoare mare, înveți mult de la ea și primești informații utile. Este visul oricărui antrenor să fie în echipa unui sportiv aflat între primii zece în lume.
Eu sunt adeptul muncii în echipă, indiferent de locul în clasament, și vreau să ajut sportivul să progreseze cât mai mult în cariera sa. Dar, să fiu într-o echipă atât de valoroasă ca cea a Simonei, este un vis pentru oricine”, a declarat Efremov pentru WTA.
- Apostu Efremov, cuvinte de laudă pentru Simona Halep
- Antrenorul român a fost cooptat în luna decembrie
- Simona Halep a câștigat turneul de la Dubai în februarie
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Iga Swiatek, victorie fulgerătoare la Turneul Campioanelor! Poloneza s-a impus în 61 de minute
- Sorana Cîrstea s-a răzgândit după parcursul foarte bun din acest an: “Voi juca şi în 2026”
- Aryna Sabalenka țintește primul ei titlu la Turneul Campioanelor. Cum arată grupele competiției de top
- Sorana Cîrstea, victorie în trei seturi şi calificare în sferturi la Hong Kong: “Îmi pare rău că a trebuit să joc împotriva ei”
- Sorana Cîrstea s-a calificat în optimi la Hong Kong! Revenire spectaculoasă în primul set pentru româncă
































