Închide meniul

Arma lui Simona Halep care a contribuit la o super-campanie umanitară, la Stuttgart

Antena Sport Publicat: 23 aprilie 2021, 5:48 / Actualizat: 10 iunie 2022, 17:09

Reclamă
Arma lui Simona Halep care a contribuit la o super-campanie umanitară, la Stuttgart

Simona Halep, implicată într-un act de calitate

Astfel, 600 de euro vor fi trimişi de cei de la Porsche datorită campioanei noastre. La finalul partidei, Simo chiar a scos în evidenţă faptul că serviciul a fost una din armele care au ajutat-o să treacă lejer de Marketa Vondrousova, 6-1, 6-3.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Serviciul m-a ajutat foarte mult. Nu l-am antrenat prea mult, pentru că am avut acele probleme la umăr, așa că poate ar trebui s-o las mai uşor cu antrenamentele la serviciu”, a spus Halep, la finalul partidei.

Simona Halep – Ekaterina Alexandrova, în sferturi, la Stuttgart

Ekaterina Alexandrova, locul 34 WTA, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului de la Stuttgart, fază în care o va întâlni pe Simona Halep. Partida va începe vineri, în jurul orei 19.30.

Simona Halep şi Ekaterina Alexandrova au mai fost adversare de trei ori. Halep s-a impus în faţa rusoaicei în 2019, la Cincinnati. În următoarele două confruntări, din 2019 de la Beijing şi 2021 de la Melbourne (Gippsland Trophy), s-a impus Alexandrova.

Simona Halep n-a mai jucat de aproape o lună, de când s-a retras de la turneul de la Miami. „Simo” n-a putut să participe nici la barajul de Fed dintre România și Italia din cauza problemelor medicale. Lunga perioadă de inactivitate a „înfometat-o” pe Simona Halep!

Reclamă
Reclamă

„Eram motivată să revin pe teren și să dau totul. Am așteptat de mult să joc acest meci. Simt că am jucat aproape de cel mai bun tenis al meu. Sunt fericită că m-am întors la Stuttgart. Sper să joc în fiecare an aici.

A fost un meci bun. Am fost puțin agitată înainte, pentru că pierdusem ambele confruntări precedente cu ea. Serviciul m-a ajutat foarte mult. Nu l-am antrenat mult, pentru că am avut probleme la umăr, așa că poate ar trebui s-o las mai moale cu antrenamentele la serviciu Dar știam la ce să mă aștept și știam ce trebuie să fac”, a spus Simona Halep, după meciul cu Vondrousova.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:44 17 apr.

„A fost ultimul meci cu Real în Liga Campionilor?” Răspunsul lui Carlo Ancelotti! Ce a spus de viitor

0:24 17 apr.

„O noapte istorică” Declan Rice, după ce Arsenal a eliminat-o pe Real Madrid: „Vrem trofeul”

0:00 17 apr.

Arsenal – PSG și Barcelona – Inter, în semifinalele Champions League! Dueluri „de foc” pentru marea finală

23:55

Real Madrid – Arsenal 1-2 și Inter – Bayern Munchen 2-2! Deţinătoarea trofeului, OUT din Ligă!

23:48

Lautaro Martinez a înscris în Inter – Bayern Munchen şi a atins o bornă impresionantă!

23:26

Harry Kane a deschis scorul în Inter – Bayern Munchen! Cifre uriaşe pentru starul englez

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestat 2 Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență 3 „Era în depresie” Discurs furibund după moartea lui Aaron Boupendza: „L-aţi distrus” 4 Lovitura încercată de Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Vrea la FCSB un internaţional român! 5 „Nu au obținut nicio victorie!” Vasile Șiman, prima reacție după ce a pierdut procesul cu Dinamo 6 Aaron Boupendza a murit la 28 de ani! Fostul atacant al Rapidului a căzut de la etajul 11, în China
Citește și