Osaka a publicat o fotografie pe Instagram în care a ieșit în echipamentul de joc pe acoperișul unui bloc din New York. Metropola americană este în izolare, așa că Osaka a putut liniștită să își facă ”antrenamentul”.
Naomi Osaka se antrenează pe acoperișul unui bloc
”Am avut un antrenament bun astăzi”, a scris Osaka pe Instagram. Fotografia sa a strâns peste 45.000 de aprecieri.
Sportiva din Japonia se află în izolare în New York, oraș în care este stabilită de câțiva ani. Osaka, fost lider mondial în circuitul WTA, a câștigat două titluri de Mare Șlem în carieră: US Open (2018) și Australian Open (2019).
- Osaka, moment inedit pe Instagram
- Nipona se află în izolare în New York
- Osaka are în palmares două titluri de Mare Șlem
- Argentina - Austria e luni, de la ora 20:00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Franța - Iraq e luni spre marți noapte, de la ora 00:00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Irina Begu, calificare pe tabloul principal la WTA Bad Homburg! Românca, victorie în fix două ore
- Gabriela Ruse, victorie importantă în calificările pentru WTA Bad Homburg. Românca a trecut de o mare favorită
- Lovitură la WTA Berlin! Aryna Sabalenka, eliminată în semifinale. Performanță impresionantă reușită de adversara ei
- Surpriză uriașă la WTA Berlin! Elena Rybakina, eliminată clar în optimi
- Surpriză uriașă la Queen’s Club! Campioana de la Australian Open, eliminată în sferturi






























