Închide meniul

"Ea a pierdut meciul, nu l-a câștigat Simona!" CTP o felicită pe adversara lui Halep. Tomljanovic: "O să mă doară o vreme!" + Mesaj impresionant al româncei

Antena Sport Publicat: 10 februarie 2021, 14:23

Comentarii
"Ea a pierdut meciul, nu l-a câștigat Simona!" CTP o felicită pe adversara lui Halep. Tomljanovic: "O să mă doară o vreme!" + Mesaj impresionant al româncei

Simona Halep, mesaj impresionant pentru Ajla Tomljanovic, după ce a învins-o la Australian Open 2021

Cristian Tudor Popescu a lăudat-o pe Simona Halep pentru că a reuşit să nu se enerveze în meciul cu Ajla Tomljanovic. Jurnalistul a lăudat pe jucătoarea din Australia, care a fost la un singur game de câştigarea partidei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristian Tudor Popescu: "Cu toată dragostea pentru Halep, dar a fost un meci pierdut de Ajla"

"Tomljanovic a jucat un tenis excepțional, meciul ea l-a pierdut, nu l-a câștigat Simona. Cu toată dragostea pentru Halep, dar a fost un meci pierdut de Ajla. Nu doar în fața Simonei de astăzi, ci în fața celor 10 de ani în care Simona a fost în vârful tenisului, în top 10. Asta s-a văzut, capacitatea Simonei, trecută prin atâtea momente critice, de a rezista sub gloanțe. Așa a reușit Simona să câștige, să nu se enerveze. E pericolul cel mai mare, să joci cu o adversară mult mai jos clasată decât tine și să vezi că joacă excepțional. 

Tomljanovic a făcut niște mingi de generic! A fost mult mai agresivă decât Simona, a încercat mult mai mult, scurte excepționale. De fapt, toate scurtele ei s-au transformat în puncte! A lovit la linie, decisiv, și-a asumat riscuri. Un tenis spectaculos! Meritul Simonei este că a reușit să uite că este Simona Halep. Dacă s-ar fi gândit prea mult la ideea «Fata asta nu are bunul simț să piardă în fața capului de serie #2», ar fi fost ea pierdută. 

(…) E un meci de mare folos. Astfel de partide câștigate foarte greu, după o bătălie crâncenă, pot propulsa jucătoarele în turneu, în special jucătoarele mari. Știu să se mobilizeze, să folosească astfel de meciuri grele, în primele tururi, în fața unor jucătoare mai slab cotate", a declarat Cristian Tudor Popescu, în gsp.

Cum a felicitat-o Simona Halep pe Ajla Tomljanovic, după meciul câştigat la Australian Open 2021

Simona Halep a felicitat-o şi ea pe australiancă. "Ce noapte! Un meci mare, Ajla Tomljanovic", a transmis numărul 2 mondial, pe contul de Twitter.

Reclamă
Reclamă

Australianca în vârstă de 27 de ani, clasată pe locul 72 în topul WTA, a declarat că va uita cu greu meciul pierdut în faţa lui Halep.

"Am fost atât de aproape! Știam că nu o să am o viață ușoară până la final. Simona și-a ridicat nivelul pe parcurs. Cumva mă așteptam la asta. 

Reclamă

Dacă aș fi să dau timpul înapoi, poate aș fi rămas mai agresivă spre final. E clar că nu o să uit prea devreme acest eșec. O să mă doară o vreme, dar voi reveni curând, am oameni de calitate în jurul meu”, a declarat Ajla Tomljanovic, la conferinţa de presă.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuși Daniel Pancu să o califice pe CFR Cluj în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:36
„Să fim modești în continuare”. Mirel Rădoi, prima reacție după Rapid Viena – Univ. Craiova 0-1. Ce a spus despre eliminare
0:31
Mihai Rotaru jubilează după 1-0 cu Rapid Viena: „Trei puncte și la autocar. Cu Mainz vor fi 30.000 de Rădoi în tribune”
0:23
Pe ce loc se află Universitatea Craiova, după victoria cu Rapid Viena! Clasamentul din Conference League după 3 etape
0:20
Nicuşor Bancu, moment de sinceritate după victoria de la Viena: “Am jucat bine şi fără Rădoi!”
0:16
PAOK – Young Boys 4-0. Doar remiză pentru AEK-ul lui Răzvan Marin. Toate rezultatele serii
0:06
Eroul Craiovei, copleșit de emoții după succesul de la Viena: „Am scris istorie! Îmi vine să plâng”
1 Anunţul făcut de UEFA la miezul nopţii după golul de 4-3 anulat lui Brugge cu Barcelona, în prelungiri 2 Gigi Becali a „distrus” doi titulari de la FCSB după înfrângerea cu Basel: „Cum să faci așa ceva? / E aerian” 3 Alimentele interzise în dieta lui Mircea Lucescu. Care este secretul longevităţii pentru selecţionerul României 4 Basel – FCSB 3-1. Campioana României pierde al treilea meci consecutiv în Europa League 5 Gigi Becali a luat decizia finală în privința lui Ștefan Târnovanu, după gafa incredibilă din Basel – FCSB 3-1 6 L-au demis imediat, după eșecul umilitor din UEFA Champions League
Citește și