Fostul lider mondial a postat pe Facebook o filmare în care mesajul este clar. "O femeie la lucru!". Simo exersează cea mai bună lovitură a ei, backhand-ul în lung de linie, cu care şi-a năucit adversarele de-a lungul timpului.
Simona Halep a acceptat prezenţa la Roland Garros
Simona Halep a câştigat Roland Garros în 2018. Anul trecut s-a oprit în sferturile de finală. Specialistă pe zgură, Simona va avea o concurenţă de foc la ediţia care va avea loc între 27 septembrie şi 11 octombrie.
Nu lipseşte nici liderul WTA, Ashleigh Barty. De altfel, şi-au anunţat participarea toate sportivele din TOP 10.
Irina Begu, Sorana Cîrstea, Patricia Ţig şi Ana Bogdan sunt celelalte românce care au anunţat că nu lipsesc de la Roland Garros.
- Simona Halep a câştigat Roland Garros, în 2018
- Anul trecut, ea s-a oprit în sferturile de finală
- PAOK - OFI Creta, finala Cupei Greciei, se vede LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 20:30)
- Al Ahli – Machida, finala Ligii Campionilor Asiei, e LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 19:15)
- Un nou scandal la Madrid! Elena Rybakina a răbufnit: “Sistemul este greşit, asta nu e o glumă”
- Sorana Cîrstea, eliminată de Coco Gauff la Madrid! Românca a fost aproape de o victorie uriaşă
- Sorana Cîrstea nu a mai rezistat! Românca, deranjată de echipa lui Coco Gauff la Madrid: “Cheamă supervizorul”
- Jaqueline Cristian, capăt de drum la Madrid! Românca, eliminată în turul 3 de Aryna Sabalenka
- Șoc la WTA Madrid! Iga Swiatek, eliminată în turul al treilea. Poloneza a părăsit terenul în lacrimi
































