Obiectivul Simonei Halep Melbourne Summer Set 1: „Mi-au lipsit mult meciurile oficiale”. Cu cine se bate românca pentru un loc în semifinale

Gabriel Zamfirescu Publicat: 6 ianuarie 2022, 6:02 / Actualizat: 6 ianuarie 2022, 14:37

Comentarii
Obiectivul Simonei Halep Melbourne Summer Set 1: „Mi-au lipsit mult meciurile oficiale. Cu cine se bate românca pentru un loc în semifinale

Instagram Simona Halep

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Simona Halep – Gabriela Ruse 6-2, 6-1 şi cea mai bună jucătoate de tenis din România s-a calificat fără probleme în sferturile competiţiei din Australia. La finalul meciului, Simona a vorbit despre viitoarea adversară din sferturi, dar şi despre problemele cu accidentările pe care le-a avut în 2021.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Obiectivul Simonei Halep Melbourne Summer Set 1

„Nu am început foarte bine, dar apoi am dominat meciul şi sunt fericită. Sunt fericită de forma pe care o am şi sper să o ţin aşa cât mai mult timp şi să nu mai am probleme cu accidentările. Sunt mulțumită, eram nerăbdătoare să joc, mă bucur că sunt aici și pot juca. Nu, nu sunt confortabilă în niciun meci la acest nivel, dar voi încerca să joc cel mai bun tenis al meu, pentru că știu că, astfel, voi avea șanse să câștig”, a dezvăluit Simona Halep la finalul meciului câştigat categoric în faţa Gabrielei Ruse, conform digisport.ro.

Simona Halep se va bate pentru un loc în semifinalele competiţiei de la Antipozi cu Viktorijei Golubic. Jucătoarea de pe locul 43 WTA nu a avut mari probleme în turul secund. A trecut de Lesley Pattinama Kerkhove, locul 158 WTA, cu scorul de 6-3, 6-0. Cele două s-au mai întâlnit până acum doar în Fed Cup. „Va fi un meci foarte greu cu Viktorijei Golubic, dar o să mă focusez pe jocul meu şi o să încerc să joc cel mai bun tenis al meu. Mi-a lipsit mult să joc în meciuri oficiale în 2021, datorită problemelor medicale pe care le-am avut. Am mai jucat cu ea în trecut în FED Cup şi niciun meci nu e câştigat sau pierdut dinainte”, a spus Simona Halep la finalul meciului câştigat categoric în faţa Gabrielei Ruse. .

Google News As.roPuteți urmări știrile AS.ro și pe Google News
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:29

Surprize uriașe în echipa de start a FCSB-ului, pentru meciul cu Csikszereda. Decizia luată în cazul lui Târnovanu

14:18

Lovitură pentru PSG! Un star din club nu își prelungește contractul. Granzii care stau la pândă

13:52

O nouă cursă în sezonul de Formula 1. Marele Premiu al Bahrainului, înlocuit

13:45

Un jucător de la Rapid, pe picior de plecare. Salariul imens pe care l-ar primi la noua echipă

13:12

Adrian Șut, prezentat oficial la noua echipă. Va fi pregătit de fostul antrenor de la FCSB

13:03

Vinicius și-a decis viitorul! Ce se întâmplă cu starul lui Real de care s-au interesat Arsenal și Liverpool

1 FotoSuperba prezentatoare TV se iubeşte cu un bărbat de 85 de ani. Ce avere are greul din fotbal 2 Florin Prunea, derapaj rasist! Ce a putut spune despre un jucător din derby-ul Dinamo – Universitatea Craiova 3 Juan Carlos Amoedo Dasilva a semnat cu Universitatea Craiova 4 Lovitură pentru Lewis Hamilton! Pilotul Ferrari, „retrogradat” din grilă în MP al Ungariei. Antonelli, penalizat și el 5 Vozinha a semnat! Clubul la care va juca portarul care a impresionat la Cupa Mondială 2026 6 Florin Maxim s-a enervat după înfrângerea cu Farul! Nu i-a menajat pe constănţeni: „Eraţi la un pas să retrogradaţi”
Citește și