Simona Halep, apel disperat către WTA: “Avem nevoie de asta!” Românca își pierde răbdarea: “Am spus și tot continui să o spun!”

Alexandru Ivan Publicat: 12 mai 2021, 14:44 / Actualizat: 12 octombrie 2023, 19:04

Comentarii
Simona Halep, apel disperat către WTA: Avem nevoie de asta! Românca își pierde răbdarea: Am spus și tot continui să o spun!

Simona Halep, apel disperat către WTA

Simona Halep, apel disperat către WTA. Ea s-a săturat de “bulele” anti-COVID. Românca a fost supusă izolării în camera de hotel înaintea fiecărui turneu la care a participat în 2021. Astfel de măsuri i-au creat stări de nervozitate Simonei, care s-a plâns că jucătorii din circuitul ATP au parte de un tratament preferențial.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep, apel disperat către WTA prin care cere eliminarea “bulelor” de la turnee

“Mi-aș dori ca WTA să facă ceva similar precum ATP deoarece chiar avem nevoie să ne relaxam un pic, deoarece în bulă e mereu dificil. Am spus asta și tot continui să o spun. Ei știu ce să facă, așa că așteptăm decizia lor. Totodată, și guvernele trebuie să aprobe noile reguli”, a declarat Simona Halep înaintea debutului la turneul de la Roma. 

În circuitul ATP, jucătorii care participă la turnee desfășurate pe o perioadă scurtă, pot sta la alte hoteluri, pot merge la restaurante și în alte locații, pot călători cu transportul public și pot avea parteneri de cameră. Sportivii încă nu au voie să participe la adunări publice mari.

Anterior, jucătorilor li se permitea să se deplaseze doar între terenul de tenis și hotel. Circuitul WTA nu și-a modificat încă regulile.

Simona Halep s-a vaccinat împotriva Covid-19

Simona Halep a făcut vaccinul anti-Covid-19 la Institutul Cantacuzino, din Bucureşti. Jucătoarei de pe locul 3 WTA i-a fost administrat serul Pfizer. “Am avut puţin emoţii, a recunoscut românca.

Reclamă
Reclamă

Halep a făcut însă rapelul cu două zile mai devreme decât fusese programat iniţial. Chiar dacă majoritatea oamenilor fac rapelul la fix 21 de zile distanţă de prima doză, a doua vaccinare poate fi făcută, în cazul vaccinului Pfizer, chiar şi la cel puţin 17 zile de la prima. Sau, la polul opus, şi o zi mai târziu.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine poate fi eroul României în meciul de baraj cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:33

Ianis Zicu a anunţat cu ce echipă se va duela Farul într-un amical: “Aş vrea să joc cu Barca sau cu Real”

16:27

Ce transfer face Cristi Chivu la Inter! Jucătorul care a spus “DA”. Anunţul făcut de Gazzetta dello Sport

16:18

Real Madrid, rețetă de excepție în UEFA Champions League! Suma impresionantă strânsă de „los blancos”

15:39

Coreea de Nord s-a calificat la Cupa Mondială din 2027

15:37

Azi se decid sferfinalistele din Conference League (LIVE SCORE). Răzvan Marin, Rațiu și Racovițan luptă pentru calificare

15:30

Andrei Vlad e aproape de transfer! Unde poate ajunge fostul portar de la FCSB

1 FotoValeriu Argăseală, apariție publică rară la alegerile FRF. Cum arată acum președintele FCSB-ului, grav bolnav 2 Venea gratis la Universitatea Craiova, dar Mihai Rotaru l-a refuzat. Acum Manchester United îl transferă! 3 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 4 Veste proastă pentru Zeljko Kopic înaintea derby-ului cu Craiova! Dinamo a pierdut un jucător important 5 Tragedie în familia lui Costel Gâlcă. Clubul Rapid a anunţat decesul: “Pierdere dureroasă” 6 Constantin Budescu se întoarce în fotbalul românesc. Cu ce echipă bate palma
Citește și