Simona Halep – Daria Saville, în turul al doilea la Miami Open! Simo, bilanț aproape perfect în fața australiencei

Alexandru Ivan Publicat: 22 martie 2022, 21:22

Comentarii
Simona Halep – Daria Saville, în turul al doilea la Miami Open! Simo, bilanț aproape perfect în fața australiencei

Profimedia

Jucătoarea australiană Daria Saville, locul 249 WTA, beneficiară a unui wild card, s-a calificat în turul al doilea al turneului de categorie WTA 1.000 de la Miami, fază în care va evolua cu Simona Halep, locul 19 WTA şi cap de serie numărul 23, informează news.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Saville, 28 de ani, fostă numărul 20 mondial, a întrecut-o, marţi, în prima manşă, cu scorul de 7-5, 6-3, pe jucătoarea belgiană Greet Minnen, locul 81 WTA, după un meci de două ore şi trei minute.

Simona Halep – Daria Saville, în turul al doilea la Miami Open

Halep şi Saville s-au mai întâlnit de patru ori în circuit, iar românca a câştigat de trei ori. Ultimele meciuri au avut loc în 2016, când Halep a câştigat, scor 6-1, 6-2, în optimi la Cincinnati, şi 6-2, 6-3, în turul al doilea al Rogers Cup, iar australianca s-a impus la Roma, tot în manşa a doua, scor 6-3, 4-6, 6-3. În 2015, la Indian Wells, în turul I, Halep a obţinut victoria cu scorul de 2-6, 6-1, 6-2.

La Miami Open, jucătoarea română este direct acceptă în manşa a doua.

Simona Halep este doua favorită a caselor de pariuri la câștigarea turneului de la Miami. Campioana de la Indian Wells, Iga Swiatek, pornește cu prima șansă, conform bookmakerilor.

Reclamă
Reclamă

Simona Halep, a doua favorită la Miami Open!

Simona are o cotă de 12 la câștigarea trofeului de la Miami, fiind întrecută doar de Iga Swiatek, cu o cotă de 6. Aceeași cotă ca a lui Halep o mai are și Aryna Sabalenko. Paulo Badosa, Anett Kontaveit și Maria Sakkari se află și ele printre favorite (cotă 15).

În afară de Simona Halep, alte trei românce se mai află pe tabloul principal de la Miami, dar, din punctul de vedere al caselor de pariuri, au șanse minime la câștigarea turneului. Sorana Cîrstea are o cotă de 150.

Irina Begu a primit o cotă de 200, iar Gabriela Ruse are o cotă uriașă de 300. Emma Răducanu, care se află pe aceeași parte de tablou cu Simona Halep la Miami, are o cotă de 30 la adjudecarea trofeului.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:44

VIDEOBrahim Diaz a aflat pe terenul lui City că a câştigat Cupa Africii pe Naţiuni. Cum a putut reacţiona

0:13

Chelsea, contraperformanță istorică în umilința cu PSG. Doar două echipe din Anglia au mai trăit asta în UCL/CCE

23:55 17 mart.

Man. City – Real Madrid 1-2. “Galacticii” merg mai departe în Champions League. Se știe primul sfert din competiție

23:50 17 mart.

BREAKING NEWSDecizie uluitoare! Maroc a câştigat la masa verde Cupa Africii, după finala cu un scandal teribil cu Senegal!

23:36 17 mart.

Portughezii au numit “absolut incredibilă” remontada lui Sporting, dar au indicat o problemă majoră!

23:25 17 mart.

Thibaut Courtois, schimbat la pauză în Manchester City – Real Madrid. Situația medicală a portarului belgian

1 Au fost contestate alegerile FRF și a venit decizia TAS. Ce lovitură pentru Răzvan Burleanu 2 Andrei Nicolescu, anunț important despre debutul lui George Pușcaș la Dinamo 3 FCSB și Gigi Becali votează împotriva lui Răzvan Burleanu: “Trebuie să-i arăt ce înseamnă demnitate. Mergem la TAS” 4 Dan Petrescu a fost operat de urgenţă! Care este starea antrenorului 5 Fotbalistul de la FCSB a semnat în Liga 4 din România: “Un proiect unde se dorește performanță” 6 “Două oferte în șase sau șapte ore!” Gigi Becali l-a pus pe liber, dar două cluburi l-au căutat imediat
Citește și