Halep a dominat copios partida cu ocupanta locului 174 WTA. Mai are nevoie de o victorie pentru a juca cu trofeul pe masă.
Simona Halep, în semifinalele turneului din Cehia
"A fost mai bine astăzi, sunt fericită că joc din ce în ce mai bine. Nu a fost uşor pentru Magdalena, a jucat ieri un meci greu.
Am lovit mai puternic mingea, am deschis terenul mai bine și am încheiat punctele cu drive-ul de voleu, ceea ce a fost bine pentru că mingea a venit un pic mai moale ca ieri și a trebuit să fiu mai agresivă", a declarat Simona Halep, conform Digi Sport.
Halep a vorbit şi despre următoarea adversară. O va întâlni pe câştigătoarea meciului dintre Irina Begu şi Sara Sorribes Tormo.
"Nu am nicio preferință, ambele sunt jucătoare foarte bune. Semifinalele sunt întotdeauna grele, voi încerca să practic cel mai bun joc al meu și să câștig meciul", a mai spus ocupanta locului 2 WTA.
- Simona Halep a pierdut numai două game-uri
- A avut nevoie de o oră pentru a se califica
- PAOK - OFI Creta, finala Cupei Greciei, se vede LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 20:30)
- Al Ahli – Machida, finala Ligii Campionilor Asiei, e LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 19:15)
- Surpriză uriaşă la Madrid! Aryna Sabalenka, eliminată în sferturile de finală
- Un nou scandal la Madrid! Elena Rybakina a răbufnit: “Sistemul este greşit, asta nu e o glumă”
- Sorana Cîrstea, eliminată de Coco Gauff la Madrid! Românca a fost aproape de o victorie uriaşă
- Sorana Cîrstea nu a mai rezistat! Românca, deranjată de echipa lui Coco Gauff la Madrid: “Cheamă supervizorul”
- Jaqueline Cristian, capăt de drum la Madrid! Românca, eliminată în turul 3 de Aryna Sabalenka
































