Simona Halep poate răsufla uşurată. "Am luptat până la capăt!". Ce spune despre viitoarea ei adversară

Iulian Focșăneanu Publicat: 11 august 2020, 15:25

Comentarii
Simona Halep poate răsufla uşurată. "Am luptat până la capăt!". Ce spune despre viitoarea ei adversară

Simona Halep s-a calificat în turul secund de la Praga

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Principala favorită a competiţiei a părut a resimţi lipsa meciurilor. Totuşi, a rezistat ritmului alert în care s-a disputat partida cu ocupanta locului 46 din clasamentul mondial.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep, prima reacţie după succesul cu Polona Hercog

Halep a câştigat, în set decisiv, toate cele patru dispute cu jucătoarea din Slovenia. Cel din manşa inaugurală de la Praga a fost cel mai dificil. Campioana de la Wimbledon a ratat 6 mingi de meci.

"Întotdeauna e dificil să joc contra ei, este un adversar greu de învins. Mă deranjează jocul ei, nu e ușor să joc în fața unui astfel de stil. În primul set am evoluat bine, am avut ritm, și am fost foarte sigură pe ceea ce am avut de făcut.

Apoi, Polona a revenit, a folosit câteva scurte, a rupt ritmul, dar am luptat până la capăt și am crezut că pot câștiga meciul", a declarat Simona Halep la flash-interviu, citată de Digi Sport.

Pentru numărul 2 WTA urmează confruntarea cu Barbora Krejcikova. Nu a mai jucat împotriva ei din 2016, când a învins-o la Bucureşti cu 3-6, 6-1, 6-1.

Reclamă
Reclamă

"Știu că e o jucătoare foarte bună, lovește plat și puternic, trebuie să fiu pregătită, să-mi ajustez pe alocuri jocul, pentru că azi nu am terminat foarte bine meciul. Dar, mă bucur că sunt în turul doi și abia aștept să joc iar", a mai spus Halep.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50 9 mai

“Mergem fără presiune”. Cristiano Bergodi, gata de cele două “finale” dintre “U” Cluj și Universitatea Craiova

23:48 9 mai

Răzvan Onea, la pământ după eșecul cu U Cluj: „Suntem dărâmaţi mental”

23:27 9 mai

Costel Gâlcă știe unde s-a distrus sezonul Rapidului: „A fost din ce în ce mai rău”

23:16 9 mai

Aryna Sabalenka, lecţie de fair-play după eşecul cu Sorana Cîrstea: “Nu mi-a dat nicio şansă. Sunt tristă că se retrage”

23:12 9 mai

FotoGalatasaray a cucerit al patrulea titlu la rând în Turcia. Sărbătoare de zile mari la Istanbul

23:00 9 mai

Sorana Cîrstea, conferinţă de presă pentru istorie! Ce a spus despre români şi despre Simona Halep şi Irina Begu

1 Continuă coșmarul pentru un club din play-out! N-a primit licența de Liga 1 nici după apel: “Mergem la TAS” 2 Ofertă de 7 milioane de euro pentru o vedetă a Universităţii Craiova. Mihai Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 UPDATEPanică uriaşă la Rapid. Alexandru Dobre, transportat la spital după ce i s-a făcut rău pe aeroport. Ultimele vești 4 Ion Ţiriac împlineşte 87 de ani! Cadou între miliardari: ce a putut primi de la Bernie Ecclestone 5 Imaginea postată de Andrei Cordea la miezul nopţii, după controversa uriaşă din CFR Cluj – Universitatea Craiova 0-0 6 Adrian Mutu a făcut praf una dintre vedetele Ligii 1! “Are mari probleme în privința caracterului”
Citește și