Închide meniul

Simona Halep, prima reacție după debutul perfect de la Roland Garros. "Am avut record de ‘scurte’". Motivul pentru care a apelat la planul B

Iulian Focșăneanu Publicat: 27 septembrie 2020, 13:10

Comentarii
Simona Halep, prima reacție după debutul perfect de la Roland Garros. "Am avut record de scurte". Motivul pentru care a apelat la planul B

Simona Halep a acces în turul secund de la Roland Garros

Campioana din 2018 a avut mici emoții numai în startul confruntării, când adversara a făcut două break-uri și a condus cu 4-2. Nu a mai câștigat niciun game după!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep a câștigat 10 game-uri la rând cu Sara Sorribes Tormo

"Am avut ceva probleme la început. Mingea nu prea zbura, terenul era greu. Ea nu a greșit deloc, lovea cu mult topspin. Mi-am schimbat puțin planul, am avut nevoie de planul B. Am deschis mai mult terenul și nu am încercat să închid repede punctele. Am muncit mult pentru fiecare punct.

Astăzi pot spune că a fost puțin mai ușor pentru că ea nu lovește plat. Cred că am făcut record de 'scurte', nu am avut atât de multe în viața mea. Dar a fost bine, pentru că i-am rupt ritmul", a declarat Simona Halep la Eurosport.

Cap de serie numărul 1 în capitala Franței, Simona a ajuns la 15 victorii la rând în circuit. În 8 dintre ultimele 9 meciuri nu a pierdut niciun set.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:58
Legenda Craiovei l-a distrus pe Filipe Coelho, după eșecul de la Atena: „Bagă-l, Mister, pe Nsimba! Mesajul a fost clar”
0:53
Andrei Rațiu și Bogdan Racovițan, calificați în optimile Conference League. Victorii pentru Rayo și Rakow
0:47
Răzvan Marin, mesaj pentru Universitatea Craiova după victoria cu AEK Atena: „Să aibă baftă în campionat”
0:38
Filipe Coelho, fără cuvinte după AEK – Univ. Craiova 3-2: „Nu pot explica. Nu meritam asta”
0:36
Ștefan Baiaram, acuzații dure după ce Univ. Craiova a fost eliminată dramatic din Conference League: „A tras cu ei”
0:27
Alexandru Cicâldău, devastat după ratarea calificării în play-off: „O seară neagră”
1 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 2 Gino Iorgulescu, veşti triste despre starea lui Dan Petrescu: “E foarte grav! Se zbârleşte pielea pe mine” 3 Fostul mijlocaș de la CFR Cluj și FCSB a ajuns să spele mașini de lux la 33 de ani: „Băi, cine ți-a dat ideea asta?” 4 Internaţionalul Mario Pineida a fost asasinat! Mama fotbalistului a fost şi ea atacată 5 Ajuns în vârful carierei în Serie A, românul îşi reziliază contractul. De ce clubul renunţă la el 6 Vin banii la CFR! Transferul se face astăzi: jucătorul face vizita medicală şi semnează
Citește și