Închide meniul

Simona Halep se gândeşte deja la 2021. "A fost unul dintre cei mai dificili ani". Cine sunt supereroii ei

Iulian Focșăneanu Publicat: 5 decembrie 2020, 6:08

Comentarii
Simona Halep se gândeşte deja la 2021. "A fost unul dintre cei mai dificili ani". Cine sunt supereroii ei

Simona Halep a făcut retrospectiva anului 2020

Românca a încheiat sezonul pe a doua poziţie WTA. A cucerit trofeele turneelor de la Dubai, Praga şi Roma şi şi-a adăugat în conturi aproximativ 2 milioane de dolari. S-a infectat apoi cu coronavirus şi a fost tratată de medicii de la Spitalul Matei Balş. Lor a ţinut să le mulţumească.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep: "Adevăraţii supereroi sunt angajaţii din domeniul medical"

"2020… ce ar mai fi de spus? A fost unul dintre cei mai dificili ani din viețile noastre. Când ne-a fost luat tenisul, am făcut un pas în spate și am realizat cât de recunoscătoare eram față de sportul pe care îl iubesc şi din care îmi câștig existența.

Am fost mândră să revin, să câștig două titluri, să ajung să am 17 victorii consecutive și să termin în Top 4 pentru al 7-lea an la rând.

Vreau să mulțumesc echipei mele pentru toată munca depusă și pentru sacrificiile făcute în acest an. Nu a fost ușor, dar am învățat cu toții multe lucruri. Totuși, adevăraţii supereroi din acest an sunt angajații din domeniul medical, care luptă pentru noi în fiecare zi.

Aștept cu nerăbdare să vă văd pe toți în sezonul 2021", a transmis Simona Halep prin intermediul contului ei de Facebook.

Reclamă
Reclamă

Simona Halep se pregăteşte pentru sezonul următor. Deja a anunţat că participă la ediţia din 2021 de la Australian Open. Românca de 29 de ani este cea mai importantă jucătoare care până acum a dat asigurări că va fi la Antipozi la primul Grand Slam al anului.

"Cu siguranţă Simona Halep va veni la Melbourne, la Australian Open", a fost anunţul pe care chiar Darren Cahill.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:17
Ce notă a luat Andrei Raţiu pentru evoluţia din meciul Rayo Vallecano – Valencia, 1-1
8:00
Cum pot deveni Lando, Max sau Oscar campioni
6:34
VIDEORomânia – Franţa 6-8. Tricolorii au pierdut dramatic calificarea în Stage 2 la Campionatul Mondial Echipe Mixte
0:12
A părăsit terenul în lacrimi cu Danemarca și a tras un semnal de alarmă înaintea meciului cu Ungaria: „Asta trebuie să facem”
23:47 1 dec.
Selecționerul României, cu gândul la meciul „de foc” cu Ungaria după eșecul cu Danemarca de la Mondial: „Să rămânem calmi”
23:46 1 dec.
Donald Trump va fi prezent la tragerea la sorţi pentru Cupa Mondială de fotbal din 2026
1 VIDEOCe moment de 1 decembrie! România, victorie uriaşă de Ziua Naţională, la Cupa Mondială Echipe Mixte 2 E oficial! FCSB rămâne fără Siyabonga Ngezana. Unde merge fotbalistul 3 Transferul momentului pentru FCSB. A ajuns la București să semneze: “Mă bucur să fiu din nou aici” 4 Costel Gâlcă, transfer de titlu la Rapid. Ce jucător de 1.2 milioane de euro vrea din Serie A 5 EXCLUSIV„Fotbal corupt și politizat!” Investitoarea suedeză din Liga 3 se retrage și dă cărțile pe față: „Nu umblăm cu BMW și Mercedes” 6 Afacerea în care Dan Șucu are pierderi de 33,3 milioane de euro. Raport fiscal dezastruos pentru român
Citește și