Simona Halep şi-a aflat adversara din turul doi de la Cincinnati. Nu a mai întâlnit-o până acum. Când se joacă meciul

Antena Sport Publicat: 18 august 2021, 8:43 / Actualizat: 18 martie 2023, 22:59

Comentarii
Simona Halep şi-a aflat adversara din turul doi de la Cincinnati. Nu a mai întâlnit-o până acum. Când se joacă meciul

Profimediaimages

Simona Halep şi-a aflat adversara din turul doi de la Cincinnati. Simona Halep, locul 13 mondial şi cap de serie 12, va evolua împotriva americancei Jessica Pegula, locul 30 WTA, în turul doi al turneului de categorie 1.000 de la Cincinnati.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jessica Pegula a trecut în primul tur de sportiva italiană Camila Giorgi, locul 71 mondial, scor 6-2, 6-2. Simona Halep şi Jessica Pegula nu s-au mai întâlnit până acum.

Meciul din turul doi va avea loc în noaptea de miercuri spre joi, în jurul orei 02.00, pe terenul 3.

Simona Halep şi-a aflat adversara din turul doi de la Cincinnati

Simona Halep s-a calificat în turul 2 de la Cincinnati după ce a trecut în decisiv de Magda Linette. Imediat după meci, în interviul acordat pe teren, Simo le mulţumea fanilor prezenţi în tribună după perioada de pandemie. „A fost un meci greu, după acestă pauză, increderea a fost foarte sus. A servit puternic, mă bucur că am câştigat primul meci după revenire. Sunt supărată că nu am câştigat un titlu aici, am pierdut trei finale.

Este unul din locurile frumoase unde jucăm. Vă mulţumesc fanilor că aţi venit să ne încurajaţi. E un lucru extraordinar că sunteţi din nou în arenă”, a spus Halep, la finalul întâlnirii cu Magda Linette.

Reclamă
Reclamă

Simona Halep a pierdut 3 finale la Cincinnati

În drumul spre primul titlu de la Cincinnati, ea se va duela în turul secund cu învingătoarea dintre Jessica Pegula şi Camila Giorgi. Simo are 3 finale pierdute la Cincy, în 2015, 2017 şi 2018, ea fiind învinsă de Serena Williams, Garbine Muguruza şi Kiki Bertens.

Pentru Halep a fost prima victorie după trei luni şi jumătate. La 12 mai, la turneul de la Roma, jucătoarea din Constanţa s-a accidentat la glezna stângă. Ea a revenit săptămână trecută la Montreal, dar a fost învinsă în meciul din turul doi, unde a fost acceptată direct, de americanca Danielle Collins.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește "U" Cluj să câștige titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:29

Reacția lui Gigi Becali, când a fost întrebat de viitorul lui Mirel Rădoi la FCSB

17:15

Raphinha și-a cerut scuze după ce a ironizat-o pe Atletico Madrid: “Nu se aliniază cu valorile mele”

16:59

Laporta tună și fulgeră după eliminarea Barcei: „O rușine istorică” Nu l-a uitat nici pe Kovacs

16:50

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 15 aprilie

16:48

Rapid a dat replica după zvonurile privind venirea lui Pancu în locul lui Gâlcă: “Așa cum este normal”

16:46

Ion Ţiriac a spus cine e jucătorul actual ce îl poate depăşi pe Federer: “Cu uşurinţă”! Care e singura condiţie

1 Dan Şucu a ales! El e antrenorul cu care atacă titlul cu Rapid în sezonul viitor 2 Decizia luată de patronul Mihai Rotaru după eșecul cu Universitatea Cluj 3 Mirel Rădoi pleacă de la FCSB la finalul sezonului! Ce a declanșat conflictul cu Gigi Becali 4 A venit răspunsul de la UEFA, după plângerea depusă de Barcelona la adresa lui Istvan Kovacs 5 Ce lovitură dă Gică Hagi după preluarea naţionalei României! Anunţul făcut de Ioan Ovidiu Sabău 6 Anunţul lui Hansi Flick după eliminarea Barcelonei din Liga Campionilor
Citește și