Simona Halep şi marele vis din 2021. "Medalia de aur este obiectivul principal". Cel mai dificil moment trăit în timpul pandemiei

Iulian Focșăneanu Publicat: 11 ianuarie 2021, 6:49

Comentarii
Simona Halep şi marele vis din 2021. "Medalia de aur este obiectivul principal". Cel mai dificil moment trăit în timpul pandemiei

Simona Halep şi-a trasat obiectivele pentru 2021

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Halep este deja cu gândul la Jocurile Olimpice de la Tokyo. În 2016 a refuzat participarea la Rio din cauza riscului infectării cu virusul Zika. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Eu în fiecare an am obiectiv să fiu mai bună decât anul care a trecut, dar principalul obiectiv este medalia la Olimpiadă. Îmi doresc foarte mult să pun o medalie în vitrină indiferent ce medalie bineînțeles că aurul este obiectivul principal, dar nu strică nici argint sau bronz așa că orice vine este bine primit", a declarat Simona Halep la alephnews.ro.

Simona Halep: "Trebuie să ascultăm medicii. Eu mă voi vaccina"

Constănţeanca a avut probleme pe timpul pandemiei. De ce i-a fost frică nu a scăpat: s-a infectat cu coronavirus şi a fost tratată de medicii de la spitalul Matei Balş. Acum, Halep susţine campania naţională de vaccinare împotriva Covid-19.

"Am crezut pentru că am știut că o să se răspândească. De la început mi-a fost teamă, din martie, de când a început toată această treabă. M-am ferit cât am putut de mult. M-am izolat atunci când a trebuit să mă izolez, dar n-am vrut. Totuși am forțat un pic să nu trăiesc în teamă pentru că teamă uneori ne încurcă foarte mult și atunci când suntem foarte bine ne poate încurcă. Mi-a fost teamă și când l-am avut pentru că așteptăm de la zi la zi să se întâmple ceva, nu tocmai bine.

Din fericire, am avut simptome foarte ușoare la început, prima și a doua zi. După aceea n-am mai avut nimic și nu mi-a afectat plămânii, ceea ce m-a bucurat tare mult pentru că am putut să mă antrenez după 10 zile, după ce am fost în carantină, cele 14 zile. Am mai stat 10 zile că așa am fost sfătuită de medicii din România. Au fost extraordinari. M-au ajutat tare mult și au avut grijă de mine sută la sută.

Reclamă
Reclamă

Eu mă voi vaccina și consider că trebuie să ne vaccinăm că să avem grijă în primul rând de noi și de cei din jurul nostru pentru că dacă nu ne vaccinăm putem transmite în continuare acest virus. Bineînțeles că este decizia fiecăruia în final, dar cred că e un lucru bun să ascultăm medicii și dacă ei ne spun să ne vaccinăm înseamnă că trebuie să o facem", a mai spus numărul 2 WTA.

Halep va fi nevoită să stea 14 zile de carantină, perioadă în care va putea ieşi din hotel câte cinci ore pe zi pentru a se antrena.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga Final 4?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:53

Alexander Zverev, primul finalist de la Roland Garros! A egalat un record nedorit la Paris

18:52

Elizabeth Omoregie a vorbit cu Cristina Neagu, înainte de Final Four-ul Champions League. Dialog savuros: „Nu scap de tine”

18:23

„Nu vor prinde play-off-ul”. Motivele pentru care Zeljko Kopic ar fi plecat, de fapt, de la Dinamo

18:04

El este alesul pe care Florentino Perez vrea să dea 150 de milioane de euro! Jose Mourinho l-a urmărit personal

17:50

VIDEOPiloții Ferrari, cei mai rapizi în primele antrenamente din Marele Premiu de la Monaco

17:44

Cristi Chivu a numit marea surpriză de la Cupa Mondială: „Fiți atenți la ei”

1 UPDATEAjunge Marius Şumudică la CFR Cluj? Anunţul clar făcut de Neluţu Varga 2 Anunț uriaș făcut de catalani! Barcelona a decis deja noul antrenor, când va pleca Hansi Flick 3 UPDATETransfer la Universitatea Craiova. Mihai Rotaru i-a “suflat” un jucător lui Gigi Becali. L-a luat liber de contract 4 “A semnat!”. Gigi Becali, anunțul momentului la FCSB 5 Florentin Petre și-a decis viitorul după despărțirea lui Zeljko Kopic de Dinamo 6 PSG construiește echipa perfectă! Jucătorul de 100 de milioane dorit de Luis Enrique vrea transferul: „Sunt fan de mic!”
Citește și