Sorana Cîrstea defilează la Madrid! S-a calificat în semifinalele de dublu alături de Anna Kalinskaya

De Alex Masgras
Publicat: 30.04.2025, 17:59

Sorana Cîrstea, în timpul unui meci

Sorana Cîrstea, în timpul unui meci / Profimedia

Sorana Cîrstea şi Anna Kalinskaya au defilat în sferturile de finală ale probei de dublu feminin de la Madrid. Cele două au obţinut calificarea în careul de aşi după numai 60 de minute de joc.

Reclamă

Cîrstea şi Kalinskaya le-au întâlnit pe Linda Noskova şi Clara Tauson, pe care le-au învins cu un categoric 6-0, 6-3. După ce au trecut în primul tur de favoritele număr 1, cele două vor întâlni capul de serie numărul 3 de la Caja Magica.

Reclamă

Sorana Cîrstea şi Anna Kalinskaya s-au calificat în semifinalele probei de dublu de la Madrid

Perechea româno-rusă Sorana Cîrstea/Ana Kalinskaia s-a calificat, miercuri, în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de tenis WTA 1.000 de la Madrid, dotat cu premii totale de 7.854.000 de euro, după o victorie clară în faţa cuplului ceho-danez Linda Noskova/Clara Tauson, cu 6-0, 6-3, potrivit agerpres.ro.

Cîrstea şi Kalinskaia au obţinut victoria după o oră de joc.

Cîrstea şi partenera sa şi-au asigurat un cec de 113.880 de euro şi 390 de puncte WTA.

În penultimul act, Cîrstea şi Kalinskaia vor înfrunta favoritele numărul trei, Su-Wei Hsieh (Taiwan)/Jelena Ostapenko (Letonia).

Sorana Cîrstea şi Anna Kalinskaya fac spectacol la Madrid

Perechea Sorana Cîrstea/Anna Kalinskaya (România/Rusia) s-a calificat, sâmbătă, în optimile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de categorie WTA 1000 Madrid Open. Românca şi colega sa a eliminat atunci echipa favorită prinicpală, notează news.ro.

Cîrstea şi Kalinskaya au învins perechea Gabriela Dabrowski/Erin Routliffe (Canada/Noua Zeelandă), scor 6-3, 4-6, 10-7, într-o oră şi 25 de minute. În faza următoare, Sorana Cîrstea şi Anna Kalinskaya au întâlnit perechea Ulrikke Eikeri/Eri Hozumi (Norvegia/Japonia), pe care le-au învins cu un dublu 7-5.

Reclamă
Recomandări
  • Meciurile României de la Campionatul Mondial de hochei, Divizia I/A sunt live în AntenaPLAY, în perioada 27 aprilie - 3 mai
  • AEK - Panathinaikos e live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
  • Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



    *după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

    Citește și:
    17:07

    VideoAntenaSport Update! Cele mai tari știri ale zilei de 30 aprilie

    16:59

    „Ne vom aşeza la masă!” Farul Constanţa, reacţie oficială despre Denis Alibec! Ce se întâmplă cu atacantul

    16:47

    Rapid și FCSB, sancționate de Comisia de Disciplină! Nota de plată după incidentele de la derby

    16:38

    Cristi Chivu a ajuns pe lista unui club uriaș după ce a impresionat în Serie A! Anunțul făcut în Italia

    15:32

    „Par ridicol!”. Reacţie surpriză a lui Mirel Rădoi! Ce a spus despre mutarea lui Denis Alibec în Bănie

    14:55

    Mirel Rădoi s-a dezlănţuit! Noi atacuri la adresa arbitrajului: „Suntem fiii ploii”

    1 Şefii Rapidului au ales deja noul antrenor, după ce Marius Şumudică şi-a anunţat demisia. Vine la pachet cu primul transfers 2 Ce veste pentru Cristi Chivu! Anunţul făcut de şefii Parmei în ziua în care cruciaţii au învins-o pe Juventuss 3 Mircea Lucescu, întâlnire de urgenţă cu Cristi Chivu. Motivul pentru care selecţionerul va pleca în Italias 4 Dan Şucu a luat decizia! Cine va fi antrenorul Rapidului dacă pleacă Marius Şumudicăs 5 „E periculos cu cei mari”. Italienii, laude la scenă deschisă pentru Cristi Chivu, după ce Parma a învins-o pe Juventuss 6 Cristi Chivu, reacţie de clasă după ce Parma a învins-o pe Juventus: „Băieţii merită felicitări”s