Sorana Cîrstea, OUT de la Doha! „Sori” a fost eliminată de Garbine Muguruza. Zi de coșmar pentru românce

Alexandru Ivan Publicat: 21 februarie 2022, 20:32

Sorana Cîrstea, OUT de la Doha! „Sori a fost eliminată de Garbine Muguruza. Zi de coșmar pentru românce

Sorana Cîrstea, dialog încins cu arbitrul la Indian Wells 2022

Getty Images

Sorana Cîrstea, locul 31 WTA, a fost eliminată, luni, în turul al doilea al turneului de categorie WTA 1.000 Qatar Open de la Doha.

Sorana Cîrstea, eliminată de Garbine Muguruza de la Doha

Cîrstea a fost învinsă de spaniola Garbine Muguruza, locul 9 mondial şi cap de serie 5, scor 6-7, 1-6, după o oră şi 27 de minute.

În primul set, Cîrstea a condus cu scorul de 4-1.

Prezenţa în turul al doilea este recompensată cu un premiu de 15.080 de dolari şi cu 60 de puncte WTA.

Simona Halep și Irina Begu, eliminate în primul tur de la Doha

Simona Halep (27 WTA) a pierdut, surprizător, încă din primul tur al turneului de la Doha. „Simo” avea un singur eșec în opt meciuri cu Caroline Garcia, înainte să fie eliminată din manșa inaugurală.

Jocul Simonei nu a funcționat, iar a 76-a jucătoare a lumii a profitat. Primul set i-a revenit după 51 de minute, cu 6-4. Garcia a condus cu 3-0 în actul secund, care i-a revenit în cele din urmă cu 6-3. A obținut una dintre marile victorii ale carierei în numai o oră și 34 de minute.

Tot luni a părăsit turneul de la Doha și Irina Begu, eliminată de Petra Kvitova.

Ce crezi că va face FCSB cu PAOK, după ce a învins-o pe Sepsi?

Ce cotă i-au dat specialiştii Simonei Halep pentru o victorie în primul meci disputat după cinci luni, la Hong Kong

14:44

Mason Mount, prima reacţie după ce Radu Drăguşin i-a spart capul! Imaginea făcută în timp ce era cusut de medicul lui United

14:27

Ionuţ Badea, noul director tehnic al Academiei de Fotbal CS Dinamo

14:05

Al Nassr – Al Rayyan LIVE VIDEO (21:00) în AntenaPLAY! Cristiano Ronaldo a revenit în lot! Al Wasl – Al Ahli începe la ora 19:00

1 FC Porto – Arouca 4-0 şi Braga – Rio Ave 4-0 au fost LIVE în AntenaPLAY. Spectacol total în Liga Portugal 2 VIDEOPAOK – Aris 0-1 a fost în AntenaPLAY. Echipa lui Răzvan Lucescu, prima înfrângere a sezonului chiar înaintea meciului cu FCSB 3 FotoDavid Popovici își reia facultatea, după ce a avut primul an „înghețat”. Și-a decis viitorul: „Asta îmi doresc!” 4 Sepsi – FCSB 0-1. Victorie la limită pentru campioana României. Florin Tănase a marcat primul gol de la revenire 5 David Popovici, gest uriaș pentru 11 copii cu dizabilități: „Provin și din sistem!”. Anunțul făcut de campionul olimpic 6 VIDEOLionel Messi, criză de nervi după ce a marcat un golazo! S-a năpustit asupra arbitrului: „Ești un nenorocit!”