Închide meniul

Naomi Osaka și Serena Williams OUT de la Roma în turul al doilea! Umilință pentru americancă la meciul 1000 în carieră

Alexandru Ivan Publicat: 12 mai 2021, 15:49 / Actualizat: 4 octombrie 2023, 16:22

Comentarii
Naomi Osaka și Serena Williams OUT de la Roma în turul al doilea! Umilință pentru americancă la meciul 1000 în carieră

Naomi Osaka și Serena Williams, OUT de la Roma

Naomi Osaka și Serena Williams OUT de la Roma în turul al doilea! Osaka a fost învinsă de sportiva americană Jessica Pegula, locul 31 mondial, scor 7-6 [2], 6-2. De cealaltă parte, Serena Williams a pierdut împotriva Nadiei Podoroska, locul 44 WTA, originară din Argentina, scor 6-7, 5-7.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Naomi Osaka și Serena Williams OUT de la Roma în turul al doilea!

Naomi Osaka are un parcurs dezastruos pe zgură. A rezistat doar 1 oră și 30 de minute în fața lui Pegula, pierzând serviciul în nu mai puțin de 4 rânduri!

Și la precedentul turneu pe zgură, la Madrid, Osaka a fost eliminată tot în turul al doilea. De altfel, nipona are un bilanț dezamăgitor la turneele disputate după ce a cucerit titlul la Australian Open, în februarie: “sferturi” la Miami (0-6, 4-6 cu Maria Sakkari), turul II la Madrid (4-6, 6-3, 1-6 cu Karolina Muchova), Roma turul II (6-7(2), 2-6 cu Jessica Pegula).

De cealaltă parte, Serena Williams, la primul meci în circuit după o pauză de aproape de trei luni, a reușit să câștige doar două puncte pe propriul serviciu, în primul set cu Podoroska. În actul al doilea, diferența s-a făcut la ultimul game, când Podoroska a câștigat tot pe serviciul adversarei. Pentru Serena, a fost meciul cu numărul 1000 în carieră.

Cum ar putea arăta traseul Simonei Halep la Roma, după eliminările lui Osaka și Williams

  • Turul 2: Angelique Kerber
  • Optimi: Jelena Ostapenko sau Ajla Tomljanović
  • Sferturi: Karolina Pliskova 
  • Semifinale: Jennifer Brady sau Jessica Pegula
  • Finala: Ashleigh Barty, Aryna Sabalenka sau Elina Svitolina

Simo a ajuns până în finală în trei dintre ultimele patru ediţii ale competiţiei din capitala Italiei. Românca speră să reediteze performanţa din 2020 şi să devină campioana turneului cu premii în valoare de aproximativ 1.7 milioane de euro.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Crezi că ar trebui ca Mircea Lucescu să fie pe banca naţionalei şi la baraj?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:25
„Cea mai accesibilă națională pentru România?” Răspunsul lui Marius Lăcătuș, înainte de tragerea la sorți a barajului
23:20
Tragerea la sorți a barajului de World Cup 2026 LIVE VIDEO (14:00, Antena 1 și AntenaPLAY). România, în urna a patra
23:11
Achraf Hakimi a câştigat “Balonul de Aur” african! Premieră după 52 de ani
22:44
Întăriri pentru Zeljko Kopic la Dinamo. Transferurile anunțate de Andrei Nicolescu: „Acesta e planul”
22:37
Naţionala care şi-a ignorat fanii, sancţionată de federaţie! Căpitanul şi-a pierdut banderola
22:30
„Revine Florinel Coman la FCSB?” Gigi Becali, anunț de ultim moment: „A fost la mine acasă”
1 Afacerea în care Dan Petrescu a investit averea strânsă din fotbal. Cum a ajuns “Bursucul” la fel de bogat ca Hagi 2 FotoCe s-a ales de Lavinia Miloşovici. Ce dramă a trăit marea gimnastă a României, a ajuns de nerecunoscut 3 Vizită fulger a lui Cristi Chivu în România: “Multă lume nu știe…” Locul unde a fost surprins 4 Cât câştigă Mircea Lucescu la naţionala României. Adevărul despre salariul lui: “Leşinaţi!” 5 Gigi Becali, prima reacţie după ce cluburile sunt obligate să folosească 40% sportivi români! “Să vedem CFR-ul…” 6 Gigi Becali s-a trezit cu o sumă uriaşă de la UEFA: “Ne-a dat că suntem băieţi buni! Nu ştiam de la ce”
Citește și