Ce a spus Sergio Ramos când a fost întrebat despre un transfer la Barcelona şi cu ce echipe negociază fostul căpitan al lui Real Madrid

Mihai Ispas Publicat: 17 iunie 2021, 18:50

Comentarii
Ce a spus Sergio Ramos când a fost întrebat despre un transfer la Barcelona şi cu ce echipe negociază fostul căpitan al lui Real Madrid

Sergio Ramos s-a despărţit după 16 ani de Real Madrid

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Ramos a fost întrebat dacă ia în calcul şi un transfer la Barcelona, marea rivală din ultimele 16 sezoane. El a negat şi o revenire la Sevilla.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

„Nu îl veți vedea niciodată pe Sergio Ramos în tricoul Barcelonei”

”Sevilla este celălalt club pe care îl port în inimă, dar la acest moment nu am nicio ofertă să mă întorc acolo. În ceea ce privește Barcelona, imposibil. Nu îl veți vedea niciodată pe Sergio Ramos în tricoul Barcelonei”, a spus Ramos, în cadrul unei conferinţe de presă.

Căpitanul lui Real a oferit şi imaginea zilei. S-a pozat înconjurat de trofee alături de Florentino Perez.

Patru trofee în Champions League şi cinci în La Liga sunt cele mai importante succese ale lui Ramos în tricoul lui Real.

Reclamă
Reclamă

PSG e favorită să îl trasfere gratis pe fundaşul în vârstă de 35 de ani. Manchester United şi Juventus stau la pândă, scrie însă Estadio Deportivo.

Sergio Ramos, despărţire în lacrimi de Real Madrid

„A venit acest moment, unul dintre cele mai dificile din viaţa mea. O etapă unică din viața mea se închide. Nimic nu va fi ca ceea ce am trăit aici. Vreau să arăt în continuare cel mai bun nivel al meu și să adaug un alt titlu la palmares. Mulțumesc mult tuturor. Ne vedem mai târziu, pentru că mai devreme sau mai târziu mă voi întoarce”, a spus Sergio Ramos, astăzi.

„Vei rămâne în istorie drept unul dintre cei mai mari căpitani din istoria clubului. Astăzi, întreaga suflare a Madridului îți mulțumește penrtu tot ce ai făcut aici, ești o legendă! Nu este o zi ușoară, cu toții suntem afectați de acest moment. Vreau să fii fericit în continuare și să știi că Real Madrid va fi mereu a doua ta casă. Vei rămâne un ambasador al clubului oriunde vei merge”, i-a transmis Florentino Perez.

Reclamă

Sergio Ramos, 101 goluri în tricoul lui Real Madrid

Sergio Ramos s-a despărţit după 16 ani de Real Madrid. El nu a ajuns la un acord cu Florentino Perez în prinvinţa prelungirii contractului care a expirat în această vară.

Ramos a jucat jucat 671 de meciuri la madrileni, pentru care a înscris 101 goluri şi a oferit 40 de pase decisive! El a fost transferat în 2015 cu o sumă uriaşă la vremea respectivă, 27 de milioane de euro, de la Sevilla.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:54

David Popovici a dezvăluit o schimbare majoră în 2026: „Asta mi-a plăcut mai mult sezonul ăsta”

23:51

E gata! Trabzonspor a anunţat ce se întâmplă, de fapt, cu Denis Drăguş în următorul sezon

23:23

„Nepotrivit”. Conducerea Universităţii Craiova, reacţie fermă după ce Ştefan Baiaram şi-a ieşit din minţi

23:00

EXCLUSIVAnderson Ceara a semnat! Jucătorul dorit de FCSB a dat lovitura şi va avea un salariu uriaş

22:42

Filipe Coelho, prima reacţie după scandalul uriaş făcut de Ştefan Baiaram: „Cu mine nu are nimic”

22:40

„Nu ni s-a întâmplat asta niciodată”. Vladimir Screciu, şocat de ce s-a întâmplat în Universitatea Craiova – KuPS 2-1

1 Reacţia presei din Rusia după ce David Popovici l-a bătut pe Egor Kornev 2 NEWS ALERTAvem partidele din play-off-ul Cupei României! Misiune grea pentru Steaua. Cu cine au picat celelalte echipe din Liga 1 3 NEWS ALERTDavid Popovici, în finala probei de 200 m liber cu cel mai bun timp! O nouă demonstraţie de forţă la Europenele de la Paris 4 Adrian Mutu, acord total cu CFR Cluj. Neluţu Varga a găsit antrenor, după refuzul lui Marius Şumudică 5 „Tun” financiar dat de Universitatea Craiova, după calificarea în play-off-ul Europa League. Câţi bani a încasat 6 Încă două transferuri la Dinamo. Andrei Nicolescu a făcut anunţul: „Trebuie să fim pregătiţi”
Citește și