Ilie Dumitrescu crede că forţa financiară a celor de la Farul va creşte în curând prin atragerea sponsorilor importanţi, care până acum s-au ţinut departe de cluburile din Liga 1.
Ilie Dumitrescu “pariază” pe Farul: “Hagi vrea să facă performanţă!”
“Va fi o echipă puternică, e un proiect serios, sunt convins că vor veni și parteneri lângă acest business. Ăsta e următorul nivel la care tinde clubul. Hagi vrea să facă performanță la Farul, e clar.
Echipa va avea toate condițiile, infrastructură, se va antrena în baza de la Ovidiu, va juca pe noul stadion care se va construi în Constanța. Sunt premise bune”, a declarat Ilie Dumitrescu, pentru digisport.ro.
Gică Hagi, Ciprian Marica și Zoltan Iasko sunt acţionarii Farului, care a luat naştere din fuziunea dintre Viitorul şi echipa fanion a Constanţei. Gică Popescu este preşedintele clubului.
Gică Hagi şi Gică Popescu la Galatasaray
Până la debutul în noul sezon de campionat, pe 18 iulie, la Arad, antrenorul Hagi şi preşedintele Popescu şi-au adus aminte de succesele ca jucători. Ei au fost invitaţi la Istanbul, de Galatasaray, clubul cu care au cucerit Cupa UEFA (n.r. actuala Europa League), în 2000.
Cei doi au fost prezenţi la antrenamentul condus de Fatih Terim. Arda Turan a fost printre cei care i-au întâmpinat.
„Legendele noastre, Gică Hagi şi Gică Popescu, care au un loc aparte în istoria clubului nostru, au vizitat antrenamentul de azi al echipei. Hagi şi Popescu au urmărit partidele de azi alături de antrenorul Fatih Terim”, se arată pe contul de Twitter al clubului.
Galatasaray'ın bugünkü çalışmasını kulüp tarihimizde özel yere sahip olan efsanelerimiz Gheorghe Hagi ve Gheorghe Popescu da ziyaret etti. Hagi ve Popescu, çift kale maçı teknik direktörümüz Fatih Terim ile beraber izledi. pic.twitter.com/yRJ0UmDj7H
— Galatasaray SK (@GalatasaraySK) July 4, 2021
- Hagi, lăudat de Ilie Dumitrescu
- Ce a declarat acesta despre Farul
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Olanda – Norvegia 2-1. Victorie la Amsterdam pentru „Portocala Mecanică”. Spectacol în Elveția – Germania. Rezultatele serii
- Ştefan Târnovanu, pe picior de plecare de la FCSB: “Se simte rău. Voi face o excepţie”
- Naționala U21 a Angliei, aproape de o rușine istorică în preliminariile EURO 2027! A evitat eșecul în minutul 90
- “Geniu absolut” Prima reuşită a lui Andreas Schjelderup la naţionala Norvegiei a fost un eurogol!
- Sorin Cârțu a „urecheat” un tricolor după eșecul cu Turcia: „Trebuie să se adapteze la ceea ce îi cere antrenorul”

































