Închide meniul

Lovitură dură pentru FCSB! “Kante de România” s-a accidentat şi ratează startul sezonului. Anunţul lui Mihai Stoica: “Numai nouă ni se putea întâmpla asta!”

Antena Sport Publicat: 14 iulie 2021, 16:41

Comentarii
Lovitură dură pentru FCSB! Kante de România s-a accidentat şi ratează startul sezonului. Anunţul lui Mihai Stoica: Numai nouă ni se putea întâmpla asta!

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Comparat de Giovani Becali cu N’Golo Kante, Darius Olaru va rata startul sezonului. Anunţul a fost făcut de Mihai Stoica, în cadrul unei conferinţe de presă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Darius Olaru s-a accidentat

Olaru e accidentat, nu va face deplasarea la Botoșani. Numai nouă ni se putea întâmpla ca într-un meci amical un jucător să se accidenteze în urma unui fault. Sper să nu mai avem probleme cu accidentările”, a anunţat Mihai Stoica.

Darius Olaru, comparat de Ioan Becali cu N’Golo Kante

Giovanni Becali l-a comparat pe internaţionalul român cu N’Golo Kante, starul lui Chelsea şi al naţionalei Franţei. Agentul de jucători îi prevede un viitor strălucit lui Olaru.

La FCSB mai este un jucător… nu ştiu dacă e de valoarea celorlalţi, dar e un jucător care se caută în lume. Îl cheamă Olaru! E un fotbalist foarte util multor echipe.

Asta e! Olaru poate să fie viitorul Kante, are deja 22 sau 23 de ani. Peste un an e matur deja. Pentru mine e o realitate„, a declarat Giovanni Becali la AS.ro.

Reclamă
Reclamă

Becali a anunţat că este interes pentru jucătorul care are o cotă de piaţă de 3.5 milioane de euro. Finanţatorul vicecampioanei României i-a stabilit un preţ extrem de ridicat.

Dacă cineva dă 10 milioane, îl dau pe Darius Olaru. Am cerut 10 milioane de euro pentru el. Mi-au spus: «Nu lași mai jos?» I-am spus că nu las niciun euro. Oferta a fost de la un impresar, nici nu mi-a spus ce echipă. De fapt, nici nu a fost o ofertă, a fost o întrebare„, a declarat Gigi Becali, luna trecută, la Pro X.

Nu știu dacă mi s-ar potrivit atât de bine campionatul Angliei, dar nu aș spune niciodată nu unui eventual transfer acolo, dar îmi place mai mult Spania„, a declarat fotbalistul, potrivit FRF.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:04
Kosovo, fosta adversară a României din Liga Naţiunilor, a produs surpriza preliminariilor Campionatului Mondial!
0:00
Cipru – România, 21:30, LIVE TEXT. Meci crucial pentru tricolori în preliminariile World Cup 2026
23:46 8 sept.
Ilie Dumitrescu l-a criticat pe Gigi Becali: “Cum să faci aşa ceva?”
23:45 8 sept.
Israel – Italia 4-5. Thriller cu 9 goluri la Debrecen. Kosovo, surpriza serii. Toate rezultatele din preliminariile World Cup
22:30 8 sept.
E gata! Dani Coman a anunţat ce se întâmplă cu Mario Tudose, după negocierile cu FCSB: “Am încheiat discuţiile”
22:30 8 sept.
Mihai Pintilii a spus ce s-a întâmplat la singurul antrenament al FCSB-ului la care a participat Gigi Becali
1 Dinamo s-a reorientat, după ce nu l-a putut transfera pe Matei Ilie. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic 2 Dan Şucu, lovitură decisivă pentru Gigi Becali! Leo Bolgado ajunge la Rapid, după ce a fost dorit de FCSB 3 Vestea dată de Mihai Stoica despre transferurile pregătite de FCSB, în ultima zi de mercato din Liga 1 4 Carlos Alcaraz a câștigat US Open 2025! Succes în patru seturi în finala cu Jannik Sinner 5 Probleme pentru Lamine Yamal, după ce Spania a dat recital cu Turcia. Ce s-a întâmplat la plecarea din stadion 6 Programul etapei a 10-a din Liga 1. Surpriză privind meciul FCSB-ului cu Botoşani
Citește și