Lovitură dură pentru FCSB! “Kante de România” s-a accidentat şi ratează startul sezonului. Anunţul lui Mihai Stoica: “Numai nouă ni se putea întâmpla asta!”

Antena Sport Publicat: 14 iulie 2021, 16:41

Comentarii
Lovitură dură pentru FCSB! Kante de România s-a accidentat şi ratează startul sezonului. Anunţul lui Mihai Stoica: Numai nouă ni se putea întâmpla asta!

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Comparat de Giovani Becali cu N’Golo Kante, Darius Olaru va rata startul sezonului. Anunţul a fost făcut de Mihai Stoica, în cadrul unei conferinţe de presă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Darius Olaru s-a accidentat

Olaru e accidentat, nu va face deplasarea la Botoșani. Numai nouă ni se putea întâmpla ca într-un meci amical un jucător să se accidenteze în urma unui fault. Sper să nu mai avem probleme cu accidentările”, a anunţat Mihai Stoica.

Darius Olaru, comparat de Ioan Becali cu N’Golo Kante

Giovanni Becali l-a comparat pe internaţionalul român cu N’Golo Kante, starul lui Chelsea şi al naţionalei Franţei. Agentul de jucători îi prevede un viitor strălucit lui Olaru.

La FCSB mai este un jucător… nu ştiu dacă e de valoarea celorlalţi, dar e un jucător care se caută în lume. Îl cheamă Olaru! E un fotbalist foarte util multor echipe.

Asta e! Olaru poate să fie viitorul Kante, are deja 22 sau 23 de ani. Peste un an e matur deja. Pentru mine e o realitate„, a declarat Giovanni Becali la AS.ro.

Reclamă
Reclamă

Becali a anunţat că este interes pentru jucătorul care are o cotă de piaţă de 3.5 milioane de euro. Finanţatorul vicecampioanei României i-a stabilit un preţ extrem de ridicat.

Dacă cineva dă 10 milioane, îl dau pe Darius Olaru. Am cerut 10 milioane de euro pentru el. Mi-au spus: «Nu lași mai jos?» I-am spus că nu las niciun euro. Oferta a fost de la un impresar, nici nu mi-a spus ce echipă. De fapt, nici nu a fost o ofertă, a fost o întrebare„, a declarat Gigi Becali, luna trecută, la Pro X.

Nu știu dacă mi s-ar potrivit atât de bine campionatul Angliei, dar nu aș spune niciodată nu unui eventual transfer acolo, dar îmi place mai mult Spania„, a declarat fotbalistul, potrivit FRF.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar fi meritat Istvan Kovacs să arbitreze şi în fazele superioare ale Campionatului Mondial 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:10

EXCLUSIVRadu Miruță nu lasă Steaua fără bani, dar avertizează: „Pe tura mea asta n-o să se întâmple!”

19:04

10.000.000 de euro pentru trei jucători de la Universitatea Craiova. Un club legendar din Spania a făcut oferta

18:56

Mobilizare impresionantă de forţe de ordine în Franţa, înainte de semifinala de la Mondial cu Spania!

18:55

Franţa – Spania LIVE VIDEO (marţi, 22:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Luptă uriaşă pentru finala Campionatului Mondial

18:42

Vestea zilei în Turcia: „Gaziantep l-a transferat pe Calhanoglu!” Rădoi l-a adus back-up pentru un român

18:37

Petrolul a scăpat de interdicția la transferuri! Suma consistentă achitată pentru a înregistra cele 14 mutări

1 FIFA a făcut anunțul! Cine arbitrează semifinala Franța – Spania și ce se întâmplă cu Istvan Kovacs 2 Dan Șucu nu mai investește la Rapid! Decizie radicală luată de patronul formației giuleștene 3 Şoc în fotbalul internaţional. A murit arbitrul exclus de la Cupa Mondială, la câteva săptămâni de la decizie! Avea 38 de ani 4 Patru plecări “dintr-un foc” de la Dinamo. Jucătorii la care a renunţat Nuno Campos, înainte de startul sezonului 5 Gigi Becali se dezlănţuie pe piaţa transferurilor! A anunţat alte trei veniri la FCSB, după ce s-a înţeles cu Drăguş! 6 George Pușcaș, OUT de la Dinamo! Situație tensionată după ultimele discuții
Citește și