Închide meniul

Câți bani ar fi făcut Rapid din vânzarea de bilete pe Arena Națională. “Înseamnă aproape o lună de salarii”

Alexandru Ivan Publicat: 19 iulie 2021, 20:07

Comentarii
Câți bani ar fi făcut Rapid din vânzarea de bilete pe Arena Națională. Înseamnă aproape o lună de salarii

Hepta

Florin Prunea e de părere că Rapid nu va avea probleme cu banii în Liga 1 dacă va umple tribunele la fiecare meci, în limita acceptată de autorități.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Câți bani ar fi făcut Rapid din vânzarea de bilete pe Arena Națională

Prunea crede că Rapid a încasat 50.000 de euro din vânzarea biletelor la meciul cu Chindia. După scăderea taxelor, giuleștenii ar fi plecat acasă cu 20.000 de euro în conturi.

Prunea consideră că, în ritmul acesta, Rapid își poate plătii jucătorii doar din vânzarea de bilete.

”Aseară, dacă Rapid a avut atâția spectatori în tribune, trăiește anul ăsta doar din bilete. Bănuiesc că au fost cu tot cu abonați. Părerea mea e că aseară au vândut minim zece mii de bilete. Nu a fost deschis tot stadionul, au luat doar primul inel.

Părerea mea este că aseară a fost o rețetă de minim 50 de mii de euro. Asta înseamnă aproape o lună de salarii. Dacă deschizi un inel, cred că plătești în jur de 20 de mii de euro. După jocul ăsta, eu zic că rămân 20 de mii”, a declarat Florin Prunea, la Digi Sport.

Reclamă
Reclamă

Atmosferă incendiară pe Arena Națională la Rapid – Chindia Târgoviște

Doar blockbuster-ul Franța – Elveția de la Euro 2020 a depășit în audiență meciul giuleștenilor, dintre cele jucate pe cel mai mare stadion al României în ultimul an și jumătate.

Ultrașii giuleștenilor au aprins torțe, fumigene și petarde. Gloriile clubului au stat într-un sector special, printre care și Daniel Pancu.

Dacă nu erau suporterii în vacanță probabil se deschidea și al doilea inel. Ultima dată când am jucat pe Arena Națională a fost cu CSA Steaua în Liga 4, știți ce s-a întâmplat”, a declarat Daniel Pancu, înaintea meciului.

Reclamă

Rapid – Chindia 1-0

Rapid a învins-o cu 1-0 pe Chindia Târgovişte, într-un meci din prima etapă a campionatului. Şase ani au aşteptat giuleştenii să joace din nou în Liga 1.

Rapid a învins-o pe Chindia cu 1-0, cu golul lui Adrian Bălan din minutul 57. 15.000 de mii de fani au fost în tribunele Arenei Naţionale. Ei au aruncat torţe şi fumigene şi au întârziat startul partidei.

Ultima victorie a Rapidului în prima ligă a fost obţinută cu acelaşi scor: 1-0, pe terenul Ceahlăului Piatra Neamţ. Edu Oridol a marcat în meciul de pe 11 mai 2015.

Săpunaru a fost şi atunci, și acum pe teren. Din lotul din urmă cu 6 ani, portarul Drăghia s-a aflat pe bancă în meciul cu Chindia, iar Daniel Niculae a stat în tribună, din postura de preşedinte.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine a fost omul meciului în România - Austria 1-0?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:31 15 oct.
Ianis Hagi, lăudat după ce a preluat banderola naţionalei României: “Se comportă ca un adevărat căpitan”
23:15 15 oct.
Mihai Stoica l-a aprobat pe Gigi Becali și a confirmat plecarea jucătorului de la FCSB: „Ce poți să faci?”
23:10 15 oct.
Aalborg – Dinamo 34-28! A cincea înfrângere la rând în Liga Campionilor pentru campioana României
22:53 15 oct.
Verdictul lui Victor Piţurcă în disputa Mircea Lucescu – Răzvan Marin: “Mai calcă şi el greşit”
22:23 15 oct.
Zeljko Kopic, noi vești despre accidentarea lui Alexandru Musi: „E greu”
22:00 15 oct.
Gigi Becali şi Marius Lăcătuş, dialog tensionat: “Am fost un prost că am crezut în tine! Îmi eşti dator”
1 “Scandalosul atacant a publicat factura”. Ce s-a scris în Ucraina după ce Blănuță a donat bani către armată 2 “Mă aștept să fiu titular!” Răzvan Marin continuă disputa cu Mircea Lucescu 3 Zeljko Kopic n-a ținut cont de orgolii. Antrenorul a numit jucătorul din Liga 1 pe care l-ar transfera la Dinamo 4 Cristi Chivu l-a anunţat deja de plecare. Românul, prima măsură radicală la Inter 5 “Marca Steaua să fie scoasă la licitaţie!” Victor Piţurcă, de partea lui Gigi Becali în războiul cu MApN 6 Mircea Lucescu a explicat de ce a zis „în primul rând, este victoria mea cu Austria!”
Citește și