CFR Cluj – Young Boys 1-1 | „Ne-am cam retras!” Concluzie dură a lui Cristi Manea, după ce campioana României a fost egalată în prelungiri: „Trebuia să rămânem puțin mai sus”

Alexandru Ivan Publicat: 3 august 2021, 23:36

Comentarii
CFR Cluj – Young Boys 1-1 | „Ne-am cam retras! Concluzie dură a lui Cristi Manea, după ce campioana României a fost egalată în prelungiri: „Trebuia să rămânem puțin mai sus

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Manea a dat vina pe abordarea tactică a CFR-ului. Fundașul a recunoscut că echipa din Gruia trebuia să păstreze liniile sus.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristi Manea, prima reacție după CFR Cluj – Young Boys 1-1

„Păcat că am primit gol. Eu cred că meritam să câștigăm. Trebuia să rămânem puțin mai sus. Ne-am cam retras. Așa e când marchezi, te trage jocul înapoi.

Nu prea a avut timp Mister să pregătească sistemul ăsta. A făcut tot ce a depins de el ca să jucăm așa. E bine că măcar unii dintre noi am mai jucat așa, deci știm cum să stăm în el”, a spus Cristian Manea, după CFR Cluj – Young Boys 1-1.

CFR Cluj și Young Boys s-au duelat și anul trecut, în grupele Europa League. Atunci, ardelenii au ratat prezența în optimi după un meci dramatic în Elveția. Manea nu a rămas impresionat de adversarii CFR-ului.

„Young Boys mi s-au părut cam aceeași echipă ca anul trecut. Cred că au vreo 6-7 jucători care au jucat și atunci. Sper să se vadă prin dorința noastră că vrem mai mult ca ei să câștigăm”, a mai spus Cristi Manea.

Reclamă
Reclamă

1-1 și 1-2 au fost rezultatele înregistrate de CFR Cluj cu Young Boys Berna în sezonul trecut de Europa League.

Cristi Manea, eroul lui CFR Cluj din prima repriză

Cristi Manea a fost eroul lui CFR Cluj în prima repriză a meciului cu Young Boys Berna. Manea a deschis scorul pentru CFR Cluj împotriva lui Young Boys încă din minutul 4. Acesta a reluat mingea în poartă, cu șoldul, după o lovitură liberă executată excelent de Ciprian Deac.

Manea și-a respectat și sarcinile defensive. Fundașul care va împlini curând 24 de ani a fost de netrecut în apărarea campioanei României.

Reclamă

Acesta și-a salvat echipa la o fază care părea compromisă. Un atacant de la Young Boys a rămas singur cu Arlauskis, după o gafă între Cestor și Camora. Manea a intervenit însă din spate, blocând șutul expediat spre poarta lui Arlauskis.

 

 

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E Denis Drăguş soluţia perfectă pentru atacul FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:19

Florin Prunea dat verdictul imediat după Dinamo – FC Voluntari: „Extraordinar. Fotbalist”

0:12

Nuno Campos: „Ştiu că ne aşteaptă un meci greu cu Rapid!” Ce le cere jucătorilor după victoria cu Voluntari

0:07

Cătălin Cîrjan a dezvăluit cum l-a ajutat pe Adrian Mazilu: „Fotbalul e viaţa noastră”. Ce spune de derby-ul cu Rapid

23:59 8 aug.

Darius Olaru, primul gol în Belgia!

23:30 8 aug.

Dinamo – Voluntari 4-0. Victorie fără drept de apel pentru „câini”

23:17 8 aug.

Momente de panică cu Martin Pascual. Salvarea a intrat pe teren

1 Dan Petrescu a făcut anunţul: ce a spus despre venirea la FCSB, după propunerea lui Gigi Becali: „Sunt bucuros” 2 „Îi dau eu unul bun”. Gică Craioveanu a „găsit” atacant pentru FCSB. Propunere directă pentru Gigi Becali 3 Mutare bombă: pleacă de la Barcelona şi semnează cu Liverpool! Transferul anunţat de Fabrizio Romano 4 „Te poţi face de râs”. Dan Petrescu a numit cauza dezastrului de la CFR Cluj: „Şi mie mi se cerea” 5 Jucătorul de 1.500.000 de euro din Liga 1, pus pe liber! 6 „Plec dacă nu mă respectaţi”. Daniel Pancu a început să ţipe la conferinţă, după UTA – Rapid 0-0: „Mamă, ce penalty”
Citește și