Marius Şumudică, prima reacţie după scuzele lui Alex Chipciu. „Fiecare om poate greşi!” Detalii despre incidentul de la antrenament

Publicat: 5 august 2021, 14:18

Comentarii
Marius Şumudică, prima reacţie după scuzele lui Alex Chipciu. „Fiecare om poate greşi! Detalii despre incidentul de la antrenament

as.ro

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Marius Şumudică a avut prima reacţie după scuzele primite de la Alex Chipciu. Antrenorul lui CFR Cluj l-a reprimit pe acesta în lot.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Şumudică, prima reacţie după scuzele lui Alex Chipciu

„Alex Chipciu ne-a ajutat la Banja Luka. Fiecare om poate greși. Am ținut cont de scuze. În momentul de față Alex Chipciu revine la echipă și sunt convins că o va face mult mai concentrat.

De foarte multe ori un scurtcircuit de genul acesta aduce lucruri pozitive. Cred că pierdea toată lumea, iar CFR nu are nevoie să piardă un jucător precum Chipciu.

Chipciu n-avea nevoie să iasă pe ușa din dos și atunci a trebuit să fiu un mediator. Am avut și eu momente de nervozitate. Am fost eliminat de Mircea Lucescu din antrenament, dar am fost reprimit”, a declarat Marius Şumudică în conferinţa de presă de joi, dinaintea meciului cu Mioveni.

Marius Şumudică, detalii despre incidentul provocat de Alex Chipciu: „N-a fost o luptă fizică”

Alex Chipciu a sărit să se bată cu portarul în vârstă de 19 ani, Otto Hindrich, în timpul antrenamentului de luni. Şumudică a oferit astăzi detalii despre incident.

Reclamă
Reclamă

„Eu nu am văzut ceea ce s-a întâmplat la acel antrenament, deoarece lucram separat cu două grupuri de jucători. Ce m-a deranjat cel mai mult a fost că a ieșit din antrenament. Din ce m-am informat, n-a fost o luptă fizică. Pe mine m-a deranjat atitudinea lui, asta m-a deranjat.

A fost strict decizia mea, nu am fost presat de absolut nimeni. Nu am ținut cont de niciun președinte în ceea ce privesc deciziile mele, nu accept. De aceea sunt la CFR acum și nu în altă parte. Am plecat și din Turcia la un moment dat, pentru că nu sunt tipul căruia să se impună ceva”, a mai spus Marius Şumudică.

Alex Chipciu: „A fost o greşeală, mister!”

Alex Chipciu i-a prezentat scuze antrenorului în timpul conferinţei de presă de astăzi şi a declarat că datorită acestuia a rămas la Cluj.

Reclamă

„Îmi cer scuze pentru ceea ce s-a întâmplat. A fost o greșeală, mister (n.r. i se adresează lui Şumudică)! Primul pas a fost făcut să-mi cer scuze, apoi am vorbit cu Mister. Avem o relație lungă, datorită dânsului am rămas în continuare aici.

Nu pot să fiu decât mulțumit pentru șansa oferită. Am vorbit cu Otto imediat după incident, nu a fost atât de grav. A fost o lipsă de respect. Nu sunt pe lista UEFA, o să fac deplasarea și îi voi susține din tribună”, a declarat Chipciu.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Mai are nevoie FCSB de transferuri, după eliminarea din Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:18

Gigi Becali îl vrea pe Dan Petrescu la FCSB: „Mi-a zis Meme şi am acceptat”

12:01

Marc-Andre Ter Stegen a fost împrumutat! Anunţul făcut de Barcelona

11:48

Cristi Chivu vrea să transfere de la o rivală din Serie A! Are concurenţă serioasă din La Liga pentru vicecampionul mondial

11:05

Istvan Kovacs va arbitra un fost jucător de la FCSB! Cinci brigăzi de arbitri din România în cupele europene

10:59

Suma uriaşă pe care trebuie să o plătească Gigi Becali pentru Jovo Lukic. Super-ofertă refuzată de U Cluj

10:32

Emma Răducanu e OUT şi de la US Open

1 „Mizerie în baie, păr pe chiuvetă…” Simona Halep, implicată într-un imens scandal 2 Oficial. Meciul CFR Cluj – U Cluj a fost amânat. Când a fost reprogramat de LPF 3 Oficial. FCSB a transferat un nou portar. Mutare surpriză făcută de Gigi Becali 4 VideoFCSB, aproape de un nou transfer important! Jucătorul e la București și Becali îl așteaptă la negocieri 5 Jovo Lukic pleacă de la U Cluj pentru o sumă record! 6 OUT! Becali l-a executat în direct pe jucătorul de la FCSB: „Ăsta nu-i fotbalist. Îl dau gratis!”
Citește și