Edi Iordănescu nu a avut parte de un debut bun la FCSB. A câştigat un singur punct în două meciuri, 1-1 cu Sepsi şi 1-4 cu CFR Cluj, iar viitorul nu sună bine deloc. Deşi Gigi Becali a promis că nu se va implica deloc în echipă, se pare că nu va fi deloc aşa. Deşi are inclusă și o clauză în contract în acest sens, Dumitru Dragomir nu crede în cuminţenia lui Gigi Becali.
Dumitru Dragomir spune că Gigi Becali se va băga din nou la echipă
Gigi Becali se va ține de promisiune doar cu o condiție. FCSB să revină în topul clasamentului. Altfel, Gigi Becali va reveni la vechile obiceiuri. Asta se va întâmpla mai ales după investițiile făcute la FCSB.
”Dacă echipa nu revine pe primele două locuri, sigur se va băga Becali iar, pentru că n-are răbdarea necesară. Sunt banii lui și atunci el spune: ’Eu am avut dreptate, pe banii mei eu am făcut lucruri bune până acum, iar din cauza voastră, am dat înapoi și ia uite ce se întâmplă’”, a declarat Dumitru Dragomir, conform gsp.ro.
Dragomir, atacuri la vedetele FCSB-ului
Dumitru Dragomir i-a luat la ţintă pe elevii lui Edi Iordănescu. Fostul şef LPF spune că jucătorii vicecampioanei nu aleargă suficient, iar jocul echipei este haotic. Totuși, fostul oficial LPF spune că acest lucru s-ar putea schimba odată cu venirea lui Constantin Budescu, pe care îl consideră un jucător valoros.
”Dacă Edi îi face pe ceilalți să fugă mult, pentru că Steaua (n.r. FCSB) aici a suferit. Dacă luați datele statistice, alergau cu 15-20% mai puțin decât toți adversarii. FCSB nu e o echipă atât de valoroasă cum crede lumea. În afara lui Tănase, care știa ce joacă, restul haotic.
Inclusiv Tavi Popescu, care în ultimele trei jocuri nici nu s-a văzut, ori de obosit, ori n-are capacitate de efort și începe să intre în anonimat și el. Poate cu venirea lui Budescu să se revigoreze echipa”, a mai spus Dumitru Dragomir, conform sursei citate.
- Avertisment pentru Edi Iordănescu
- Dumitru Dragomir crede că Gigi Becali se va băga iar la echipă
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Marius Ştefănescu, o nouă ofertă din România: “Va dori să meargă în prima ligă”
- Ianis Hagi, integralist în Alanyaspor – Galatasaray 1-2. Ce șanse are echipa românilor să meargă mai departe
- Afacerea în care Adrian Mititelu a pierdut 40 de milioane de euro: “Ştiu că vi se pare o nebunie”
- “Mi-am vândut tot ce aveam”. Sacrificiul imens făcut de jucătorul pe care FCSB plătea 1 mil. €. Ce face acum
- Prăbuşire totală pentru fostul jucător al lui Dinamo, ce a marcat împotriva lui FCSB! Cu cine a ajuns să semneze


































