Momente dramatice pentru Mircea Lucescu în prima etapă a Ligii Campionilor. Antrenorul român s-a bucurat degeaba după golul din minutul 90+3 marcat de Shaparenko. VAR-ul i-a anulat prima victorie a lui Mircea Lucescu pe banca celor de la Dinamo Kiev în acest sezon al Ligii Campionilor.
Dinamo Kiev – Benfica s-a terminat 0-0. În celălalt meci din grupă, Bayern Munchen a distrus-o pe Barcelona chiar pe Camp Nou. Muller şi “dubla” lui Lewandowski au stabilit scorul final. În următoarea etapă, Dinamo Kiev va juca pe terenul celor de la Bayern Munchen, în timp ce Barcelona se va deplasa la Benfica.
Mircea Lucescu, avertisment pentru FC Barcelona şi Bayern: „Vrem mai mult!”
Mircea Lucescu anunţase înaintea partidei cu Benfica Lisabona că echipa sa va lupta pentru calificarea în optimile de finală ale Ligii Campionilor.
„Nu este doar Yaremchuk în atac. Mai sunt Ramos, Nunez şi Sferovic. Nu ştiu care dintre ei vor juca. Benfica trece printr-o perioadă foarte bună. Sunt lideri în Portugalia şi au un antrenor foarte bun, care a fost la un nivel înalt în ultimii 20 de ani. Nu am jucat împotriva lui, dar îl cunosc. Este un meci dificil împotriva unui oponent dificil. Aşteptăm ajutor din partea fanilor. Toţi jucătorii lor au experienţă internaţională. Sezonul trecut a fost primul în Liga Campionilor după mult timp. Acum vrem mai mult!”, a spus Mircea Lucescu la conferinţa de presă, citat de sport.ua.
- Gol anulat pentru Dinamo Kiev
- Mircea Lucescu s-a bucurat degeaba
- Marele Premiu al Țărilor de Jos e live în AntenaPLAY (29-31 august)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Ce salariu are Alex Băluţă la Los Angeles FC? Diferenţa uriaşă faţă de Son şi surpriză în cazul lui Lloris
- Alexander Isak nu joacă la Newcastle, dar a fost convocat la naţionala Suediei: “Este un mare jucător”
- Bayern Munchen, aproape de o ruşine istorică! S-a chinuit în Cupa Germania cu o echipă din liga a treia
- Lionel Messi, o nouă prestaţie stelară! Remontada şi calificare în finala Leagues Cup pentru Inter Miami
- Darius Olaru, după ce Alex Băluţă a devenit coleg cu Son şi Lloris: “Să ne aducă nişte autografe”