Închide meniul

Cu cine ne atacă nemţii. Selecţionerul Hansi Flick a anunţat lotul pentru Germania – România. Marea absenţă din lotul germanilor. Îi dădea mari bătăi de cap lui Mirel Rădoi

Gabriel Zamfirescu Publicat: 1 octombrie 2021, 15:43

Reclamă
Cu cine ne atacă nemţii. Selecţionerul Hansi Flick a anunţat lotul pentru Germania – România. Marea absenţă din lotul germanilor. Îi dădea mari bătăi de cap lui Mirel Rădoi

Hepta

Selecţionerul Mirel Rădoi poate să-şi facă tactica pentru meciul Germania – România, de pe data de 8 octombrie. Selecţionerul nemţilor, Hansi Flick a făcut public lotul pentru partida cu tricolorii, dar şi pentru cea cu Macedonia de Nord, de pe data de 11 octombrie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Germania a făcut public lotul pentru meciul cu România

Federația Germană de Fotbal a anunțat lotul Germaniei pentru meciul de vinerea viitoare cu reprezentativa României, din preliminariile Campionatului Mondial 2022. Din lot nu lipsesc vedetele Leroy Sane, Marco Reus, Jamal Musiala, Serge Gnabry, Thomas Muller, Joshua Kimmich, Antonio Rudiger sau Manuel Neuer.

Au revenit portarul Marc-Andre ter Stegen (FC Barcelona) și fundașul Matthias Ginter (Borussia Monchengladbach), pe care selecționerul Hansi Flick nu i-a putut folosi la precedentele meciuri, din septembrie.

Marea absenţă a Germaniei

Marea absenţă din lotul Germaniei este Robin Gosens care s-a accidnetat la mijlocul acestei săptămâni, în Liga Campionilor. Din lotul Germaniei face parte şi Karim Adeyemi, fotbalistul cu mamă româncă şi tată nigerian. Acesta a debutat în naţionala panzerelor în meciul cu Armenia. În afară de meciul cu tricolorii, Germania va mai întâlni Macedonia de Nord, în deplasare, pe 11 octombrie.

 

Reclamă
Reclamă

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
21:04

Lando Norris, cel mai rapid din a doua sesiune de antrenamente a Marelui Premiu al Arabiei Saudite! FP3, sâmbătă, la 16:30

21:03

Jurnal Antena Sport | Campioanele de la Rapid, daruri de Paşte pentru juniori

20:59

VideoJurnal Antena Sport | Mărturii de senzaţie a celei mai cunsocute familii de la raliuri

20:48

VideoJurnal Antena Sport | Mirel Rădoi le-a promis un grătar jucătorilor dacă o înving pe Dinamo

20:44

VideoJurnal Antena Sport | Campioana ţine post înaintea derby-ului cu CFR Cluj

20:25

UTA – Sepsi 1-1. Continuă lupta în play-out-ul Ligii 1. Oțelul – Unirea Slobozia 2-0

1 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?” 2 „Se vede că nu-l mai avem pe el”. Thibaut Courtois, reacţie fermă după ce Real Madrid a fost eliminată din Champions League 3 Farul Constanţa nu a primit licenţa pentru Europa dintr-un motiv incredibil! Gică Popescu: „Exces de zel” 4 FotoCând a prevestit Valentin Ceaușescu că Steaua va câștiga Cupa Campionilor: „Jucătorii au început să râdă!” 5 UPDATEBilbao – Rangers 2-0. Ianis Hagi, OUT din Europa League. Manchester United – Lyon 5-4! Rezultatele 6 Manchester United – Lyon 5-4! Echipa lui Amorim e în semifinale după un meci absolut „nebun”!
Citește și