Selecţionerul Mirel Rădoi poate să-şi facă tactica pentru meciul Germania – România, de pe data de 8 octombrie. Selecţionerul nemţilor, Hansi Flick a făcut public lotul pentru partida cu tricolorii, dar şi pentru cea cu Macedonia de Nord, de pe data de 11 octombrie.
Germania a făcut public lotul pentru meciul cu România
Federația Germană de Fotbal a anunțat lotul Germaniei pentru meciul de vinerea viitoare cu reprezentativa României, din preliminariile Campionatului Mondial 2022. Din lot nu lipsesc vedetele Leroy Sane, Marco Reus, Jamal Musiala, Serge Gnabry, Thomas Muller, Joshua Kimmich, Antonio Rudiger sau Manuel Neuer.
Au revenit portarul Marc-Andre ter Stegen (FC Barcelona) și fundașul Matthias Ginter (Borussia Monchengladbach), pe care selecționerul Hansi Flick nu i-a putut folosi la precedentele meciuri, din septembrie.
Marea absenţă a Germaniei
Marea absenţă din lotul Germaniei este Robin Gosens care s-a accidnetat la mijlocul acestei săptămâni, în Liga Campionilor. Din lotul Germaniei face parte şi Karim Adeyemi, fotbalistul cu mamă româncă şi tată nigerian. Acesta a debutat în naţionala panzerelor în meciul cu Armenia. În afară de meciul cu tricolorii, Germania va mai întâlni Macedonia de Nord, în deplasare, pe 11 octombrie.
- Campionatele Europene de tenis de masă sunt exclusiv pe AntenaPLAY, în perioda 12-19 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
Cu cine ne atacă nemţii
Hansi Flick a anunţat lotul pentru Germania – România
- Mihai Rotaru a lansat un atac devastator la adresa lui Mircea Lucescu: „A câștigat simțul ridicolului”
- Mircea Lucescu a anunţat ce fundaş va fi titular în meciul cu Bosnia, după suspendarea lui Burcă şi accidentarea lui Popescu
- Edi Iordănescu, mesaj pentru “Generația de Suflet” și Mircea Lucescu!
- Edi Iordănescu a reacţionat după ce Mircea Lucescu i-a criticat pe Stanciu şi Răzvan Marin: “Despre ce vorbim?”
- Mihai Stoica a spus tot! Reacția lui Florin Tănase după ce a jucat 2 minute la națională cu Moldova și Austria