Indian Wells 2021 | Irina Begu – Shelby Rogers 0-6, 2-6. Înfrângere grea pentru româncă

Publicat: 10 octombrie 2021, 23:47 / Actualizat: 11 octombrie 2021, 0:54

Irina Begu

Înfrângere grea încasată de românca Irina Begu în turul 3 de la Indian Wells. Românca nu a avut nicio şansă în faţa americancei Shelby Rogers. După ce a pierdut primul set la 0, românca a pierdut categoric şi setul secund. A fost 6-0, 6-2 pentru Shelby Rogers care merge în turul 4 al turneului după un meci care a durat o oră şi 12 minute.

UPDATE Final de meci. Shelby Rogers o învinge pe Irina Begu cu 6-0, 6-2

UPDATE Setul secund este tot la discreţia americancei. Shelby Rogers conduce cu scorul de 3-2 şi are avantajul unui break

UPDATE Irina Begu pierde categoric primul set. 6-0 pentru Shelby Rogers

UPDATE Irina Begu, aproape de a pierde primul set. Shelby Rogers are 5-0

Update Irina Begu pare că nu are nicio şansă cu Shelby Rogers. Este 4-0 pentru americancă în primul set.

Update Americanca o domină copios pe Irina Begu. Are 3-0 în primul set, cu două break-uri avans

Update Shelby Rogers începe perfect meciul. A luat deja un break şi conduce cu 2-0 în primul set

Irina Begu – Shelby Rogers, LIVE SCORE pe AS.ro

După ce a trecut de Belen Teichmann, scor 7-5, 6-1, Irina Begu va da peste americanca Shelby Rogers în turul 3 la Indian Wells. Partida va începe după ora 23:00 (ora României).

Pentru calificarea în turul al 3-lea de la Indian Wells Irina Begu a pus mâna pe o sumă importantă. Accederea în această fază a competiţiei este recompensată cu un premiu de 51.895 de dolari şi cu 65 de puncte WTA.

Irina Begu a fost a treia jucătoare din România care trece de manşa secundă la Indian Wells, după Simona Halep şi Sorana Cîrstea.

Irina Begu, meci de senzaţie în turul 2 la Indian Wells 2021

Irina Begu nu a avut nicio emoţie în turul 2 la Indian Wells. A făcut un meci solid în faţa elveţiencei Jil Teichmann şi a completat tabloul româncelor care merg mai departe.

Irina Begu a învins-o, în manşa a doua, cu scorul de 7-5, 6-1, pe jucătoarea elveţiană Jil Teichmann, numărul 39 mondial, după un meci care a durat o oră şi 36 de minute.

0:36 FotoKyren Wilson a câştigat Campionatul Mondial de snooker! L-a învins pe Jak Jones în finala de la Crucible 0:19 Marius Niculae a vorbit de un transfer „bombă” la Sporting Lisabona după ce „Leii” au luat titlul: „Sper să vină Ronaldo” 0:15 Gigi Becali, anunțul momentului despre revenirea lui Florin Tănase la FCSB! A spus totul după 0-2 cu Universitatea Craiova 0:00 Jucătorii făcuți praf de Gigi Becali după 0-2 cu Universitatea Craiova. Cine l-a impresionat: „O să fie fotbalist mare!” 6
23:58
Gigi Becali, „aroganţa” serii după înfrângerea cu Universitatea Craiova: „Aduceţi-ne antrenori, Gâlcă nu e de talia mea”
6
23:41
Decizie peste capul lui Gigi Becali la FCSB! Jucătorul care a lipsit fără acordul milionarului: „I-a dat drumul fără să-mi spună”
6
23:31
Alex Mitriţă a dat răspunsul final în privinţa ofertei de la FCSB! Ce a spus despre echipa naţională
6
23:26
„Trebuie să fim serioși!” Elias Charalambous, prima reacție după Universitatea Craiova – FCSB 2-0!
6
23:18
Octavian Popescu a anunţat că se operează: „În ultimul an am jucat cu o problemă la gleznă”! Cât va lipsi de pe teren
6
23:11
„Nu au jucat cu nicio presiune” Andrei Ivan rămâne cu picioarele pe pământ după ce a marcat în Universitatea Craiova – FCSB 2-0!