Indian Wells 2021 | Irina Begu – Shelby Rogers 0-6, 2-6. Înfrângere grea pentru româncă

Publicat: 10 octombrie 2021, 23:47 / Actualizat: 11 octombrie 2021, 0:54

Irina Begu

Înfrângere grea încasată de românca Irina Begu în turul 3 de la Indian Wells. Românca nu a avut nicio şansă în faţa americancei Shelby Rogers. După ce a pierdut primul set la 0, românca a pierdut categoric şi setul secund. A fost 6-0, 6-2 pentru Shelby Rogers care merge în turul 4 al turneului după un meci care a durat o oră şi 12 minute.

UPDATE Final de meci. Shelby Rogers o învinge pe Irina Begu cu 6-0, 6-2

UPDATE Setul secund este tot la discreţia americancei. Shelby Rogers conduce cu scorul de 3-2 şi are avantajul unui break

UPDATE Irina Begu pierde categoric primul set. 6-0 pentru Shelby Rogers

UPDATE Irina Begu, aproape de a pierde primul set. Shelby Rogers are 5-0

Update Irina Begu pare că nu are nicio şansă cu Shelby Rogers. Este 4-0 pentru americancă în primul set.

Update Americanca o domină copios pe Irina Begu. Are 3-0 în primul set, cu două break-uri avans

Update Shelby Rogers începe perfect meciul. A luat deja un break şi conduce cu 2-0 în primul set

Irina Begu – Shelby Rogers, LIVE SCORE pe AS.ro

După ce a trecut de Belen Teichmann, scor 7-5, 6-1, Irina Begu va da peste americanca Shelby Rogers în turul 3 la Indian Wells. Partida va începe după ora 23:00 (ora României).

Pentru calificarea în turul al 3-lea de la Indian Wells Irina Begu a pus mâna pe o sumă importantă. Accederea în această fază a competiţiei este recompensată cu un premiu de 51.895 de dolari şi cu 65 de puncte WTA.

Irina Begu a fost a treia jucătoare din România care trece de manşa secundă la Indian Wells, după Simona Halep şi Sorana Cîrstea.

Irina Begu, meci de senzaţie în turul 2 la Indian Wells 2021

Irina Begu nu a avut nicio emoţie în turul 2 la Indian Wells. A făcut un meci solid în faţa elveţiencei Jil Teichmann şi a completat tabloul româncelor care merg mai departe.

Irina Begu a învins-o, în manşa a doua, cu scorul de 7-5, 6-1, pe jucătoarea elveţiană Jil Teichmann, numărul 39 mondial, după un meci care a durat o oră şi 36 de minute.

17:32 Ronnie O’Sullivan a spus care e sportul la care ar fi fost campion mondial dacă nu ar fi jucat snooker: „Eram talentat” 17:25 LIVE SCOREFC Voluntari – FCU Craiova 0-0. Meci crucial în lupta pentru salvarea de la retrogradare. Ilfovenii joacă în 10! 17:20 Revenire la FCSB, pentru duelul cu Sepsi! Elias Charalambous a făcut anunţul: „E 100% pregătit!” 17:07 Marius Şumudică, considerat „cea mai bună variantă” pentru Rapid! Mesaj ferm transmis de Daniel Niculae 16:33 Gică Hagi, verdict despre transferul lui Florinel Coman în Qatar: „Să fie clar!” 16:23 VideoCamelia Bălţoi prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 23 aprilie 2024 16:00 Daniel Niculae a rupt tăcerea după o lună de când e cercetat în libertate: „Prin această mizerie de dosar s-a aruncat cu noroi” 15:16 Gică Hagi, anunţ radical despre noul stadion din Constanţa, făcut chiar de ziua „Regelui”: „Nu va purta numele meu!” 14:35 „Ce rol are Gigi Becali în câştigarea Ligii 1?” Răspuns sincer al lui Elias Charalambous. Ce a spus despre primele de titlu 14:32 Selecţionerul Dave MacQueen, înainte de Campionatul Mondial, Dizivia 1, Grupa A: „Cine ştie ce putem realiza cu acest lot” Vezi toate știrile