Scene șocante în Slovacia! Fanii au pătruns pe teren și s-au luat la bătaie. Cel puţin o persoană a fost rănită

Alexandru Ivan Publicat: 18 octombrie 2021, 8:47

Scene șocante în Slovacia

captură Twitter

După un sfert de oră de joc, terenul a fost invadat de suporterii celor două echipe, care s-au bătut între ei. Bătaia a durat mai multe minute şi s-a încheiat după intervenţia forţelor de ordine, potrivit L’Equipe.

Scene șocante în Slovacia! Fanii au pătruns pe teren și s-au luat la bătaie

Potrivit presei locale, cel puţin o persoană a fost rănită. Jocul nu a mai putut continua. Slovan Bratislava și Spartak Trnava erau pe primele două locuri în campionatul Slovaciei, înaintea meciului.

Incidente uluitoare, sub ochii lui Ianis Hagi

Momente de necrezut în Cehia, în timpul meciului Sparta Praga – Rangers, scor 1-0, din grupa A a Europa League. Glen Kamara, coechipierul lui Ianis Hagi la campioana Scoţiei, a fost ţinta unor incidente rasiste. De vină ar fi fanii echipei gazdă, la care Florin Niţă a fost titular între buturi.

Scandalul este cu atât mai grav cu cât la meci au asistat numai copii cu vârste de până la 14 ani. Partida ar fi trebuit să se dispute cu porţile închidese, dar UEFA a acceptat ca 10.000 de şcolari să poată sta în tribunele arenei din Praga

Kamara a fost huiduit la fiecare atingere a mingii şi a cedat nervos. În minutul 74 a şi fost eliminat, pentru cumul de cartonaşe galbene. Mijlocaşul de culoare al lui Rangers a fost apărat de antrenorul său, Steven Gerrard

4
22:45
VIDEOMax Verstappen va pleca din pole position în Marele Premiu de Formula 1 de la Miami (Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, 23:00)
4
22:35
Promisiunea lui Kopic după ce Dinamo a ajuns într-o situaţie dramatică: „Vom lupta până la final, vom lupta pentru club!”
4
22:20
Ahmed Bani, la pământ după ce Dinamo a fost egalată de U Cluj: „Trebuia să câștigăm cu orice preț!”
4
22:02
Cum arată clasamentul în playout după U Cluj – Dinamo 3-3. Situaţie disperată pentru echipa lui Kopic
4
21:31
NEWS ALERTReal Madrid e noua campioană a Spaniei! Echipa lui Ancelotti a câştigat titlul cu 4 etape înainte de final
4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY
4
20:42
„S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri
4
20:35
U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda
4
20:29
Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori”