Ianis Hagi are Scoţia la picioare! Cuvinte uriaşe după prestaţia din Europa: „Şi-a arătat clasa”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 5 noiembrie 2021, 8:20 / Actualizat: 30 octombrie 2023, 17:19

Ianis Hagi, lăudat de presa britanică

Profimediaimages

Ianis Hagi are Scoţia la picioare! Steven Gerrard nu a mizat de la început pe Ianis Hagi în deplasarea de la Brondby. Românul a fost introdus abia în minutul 56, dar nu a rămas dator.

Ianis Hagi are Scoţia la picioare

A reuşit să marcheze la 20 de minute după ce a fost introdus pe teren şi le-a adus un punct celor de la Rangers în deplasare. Punct care îi menţine pe scoţieni în lupta pentru calificare. După pasa lui Ryan Kent, Ianis Hagi a adus golul egalării. La final, presa din Scoţia a avut doar cuvinte de laudă la adresa românului.

Ianis Hagi, cel mai bun jucător al lui Rangers

Deşi a evoluat doar în partea secundă a meciului de la Brondby, Ianis Hagi a fost socotit cel mai bun jucător al lui Rangers. Publicaţiile scoţiene The Herald și footballscotland.co.uk i-au dat nota 7 lui Ianis Hagi şi i-au lăudat prestaţia avută. „Parte din tripla modificare cu care jocul lui Rangers s-a schimbat. Inteligent cu mingea și-a arătat clasa, profitând de șansa de a egala cu o finalizare stelară”, au spus cei de la herald.scotland.com despre fotbalistul român.

Ce a spus românul la finalul meciului

Ianis Hagi a avut un mesaj dur coechipierilor săi, la finalul partidei, fiind nemulţumit de evoluţia unora dintre ei. ”Cred că mentalitatea noastră trebuia să fie alta, mai bună, încă de la început. Suntem Rangers și trebuia să venim aici și să încercăm să câștigăm. Nu trebuia să așteptăm până în repriza secundă să ieșim mai mult la atac”, a declarat Ianis Hagi, potrivit The Scottish Sun.

4
22:45
VIDEOMax Verstappen va pleca din pole position în Marele Premiu de Formula 1 de la Miami (Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, 23:00)
4
22:35
Promisiunea lui Kopic după ce Dinamo a ajuns într-o situaţie dramatică: „Vom lupta până la final, vom lupta pentru club!”
4
22:20
Ahmed Bani, la pământ după ce Dinamo a fost egalată de U Cluj: „Trebuia să câștigăm cu orice preț!”
4
22:02
Cum arată clasamentul în playout după U Cluj – Dinamo 3-3. Situaţie disperată pentru echipa lui Kopic
4
21:31
NEWS ALERTReal Madrid e noua campioană a Spaniei! Echipa lui Ancelotti a câştigat titlul cu 4 etape înainte de final
4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY
4
20:42
„S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri
4
20:35
U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda
4
20:29
Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori”