Închide meniul

“Am uitat să jucăm fotbal!” Situație disperată la Barcelona. Catalanii și-au ieșit din minți după egalul cu Celta Vigo. “Nu am văzut așa ceva niciodată!”

Alexandru Ivan Publicat: 7 noiembrie 2021, 9:33

Comentarii
Am uitat să jucăm fotbal! Situație disperată la Barcelona. Catalanii și-au ieșit din minți după egalul cu Celta Vigo. Nu am văzut așa ceva niciodată!

Profimedia

“Cred că în a doua repriză am uitat să jucăm fotbal. Ne lipsește personalitatea. Jucătorii sunt cei care trebuie să se schimbe. Meciul ăsta era foarte important pentru a ajunge puțin mai sus în clasament”, a spus Frenkie de Jong, citat de as.com.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Situație disperată la Barcelona: “Am uitat să jucăm fotbal!”

Olandezul de la mijlocul Barcelonei s-a plâns și de arbitraj. Frenkie de Jong susține că “centralul” Hernandez Hernandez a acordat prea multe minute de prelungire în repriza secundă. Catalanii au încasat golul al treilea la ultima fază a meciului.

E o lovitură foarte puternică pentru noi. Trebuie să luptăm pentru că avem calitate. Va fi foarte greu, dar trebuie să continuăm. Când suntem conduși, arbitrii dau în mod normal două-trei minute în plus de prelungire și azi ne-au dat cinci. La o aruncare de la margine mai adaugă un minut…nu am văzut așa ceva niciodată“, a mai spus Frenkie de Jong.

Xavi, noul antrenor al catalanilor, este omul așteptat să salveze corabia Barcelonei. Eșecurile din ultima vreme a scăzut însă drastic moralul jucătorilor blaugrana.

“Vom vedea ce va fi cu Xavi. Lumea este este încântată de venirea lui, noi vom munci din greu”, a încheiat de Jong.

Reclamă
Reclamă

Xavi este așteptat să sosească în acest weekend în Barcelona și va fi prezentat luni, pe 8 noiembrie, potrivit marca.com.

Celta Vigo – FC Barcelona 3-3

Confruntarea de pe ”Balaidos” a început tare. Ansu Fati a deschis rapid scorul, în minutul 3, iar Busquets a majorat avantajul catalanilor, în minutul 18. Memphis Depay a marcat și el în minutul 34, iar gruparea catalană se îndrepta spre primul succes după 3 etape fără victorie.

Lucrurile nu au stat deloc așa. Veteranul Iago Aspas a adus semnalul revenirii pentru gazde cu golul din minutul 52. În minutul 74, Nolito, un alt veteran, a redus din diferență. Același Aspas a declanșat nebunia în minutul 90+6, când a reușit o ”dublă” de senzație și a închis tabela.

Reclamă

În urma acestui rezultat, FC Barcelona rămâne pe locul 9 în La Liga, fără victorie de patru etape, în timp ce Celta Vigo a urcat pe locul 14, cu 12 puncte.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

O va duce Mirel Rădoi pe FCSB în Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:04
Penalty la ultima fază în Newcastle – Barcelona. Lamine Yamal, „eroul” catalanilor
23:55 10 mart.
Atletico și Bayern au dat recital. Tottenham, cu Drăgușin rezervă, umilită! Barcelona, egalat dramatic. Toate rezultatele serii
23:11 10 mart.
Decizie importantă luată de FCSB, după numirea lui Mirel Rădoi. Veste excelentă pentru fani
23:04 10 mart.
Atletico Madrid a scris istorie, după ce a marcat de 4 ori în prima repriză cu Tottenham! Performanță remarcabilă
22:38 10 mart.
Portarul lui Tottenham, înlocuit după ce a încasat trei goluri în zece minute de la Atletico Madrid. Dezastru uriaș pentru Spurs
22:20 10 mart.
Cristi Chivu a dat undă verde transferului! Fotbalistul de la Real Madrid, așteptat la Milano
1 Cutremur la Dinamo. Zeljko Kopic ar fi anunţat jucătorii că pleacă 2 Surpriză uriaşă! S-a aflat numele echipei cu care Mirel Rădoi ar fi bătut palma 3 UPDATEÎncă o plecare de la FCSB, după venirea lui Mirel Rădoi. Thomas Neubert şi-a reziliat contractul 4 Primul nume care sare din schemă la FCSB după venirea lui Mirel Rădoi. Anunţul făcut de Mihai Stoica 5 VIDEO & FOTOMirel Rădoi, discurs în faţa fanilor FCSB. Primire emoţionantă cu torţe şi cântece la baza FCSB 6 Golgheterul Ligii 1, convocat la națională după 5 ani! Va lupta pentru calificarea la Cupa Mondială
Citește și