Gigi Becali nu se dezminte. Latifundiarul din Pipera a investit 6,8 milioane de euro. Aceasta este suma pe care i-a dat-o lui Ioan Niculae, patronul Astrei, în schimbul unui hotel din Venus.
Ce a putut să facă Gigi Becali în plină criză
Fostul hotel Carmen din Venus a ajuns în proprietatea lui Gigi Becali. Milionarul l-a cumpărat de la Ioan Niculae, şeful firmei Interagro. Niculae investise în hotel 10 de milioane de euro în 2013 pentru a-l reface. Hotelul ar putea să nu stea pentru mult timp în proprietatea lui Becali. Acesta este dispus să îl dea înapoi lui Niculae dacă iese pe profit.
Hotelul are 70 de camere duble, dintre care 54 clasificate la 5 stele și 16 clasificate la 4 stele, 10 camere de tip family și 12 apartamente. latifundiarul spune că a cumpărat hotelul pentru familia sa, nu pentru turism. “L-am luat pentru familie mai mult. Nu mă interesează pe mine partea hotelieră, l-am luat pentru că era omul la pușcărie și să nu-i ia altul hotelul. Mă gândesc dacă să i-l vând. Dacă mă înțeleg cu el, dacă îmi dă banii să și câștig ceva, i-l dau înapoi omului”, a declarat Gigi Becali, conform economica.net.
Afacerea din care Gigi Becali vrea să iasă pe plus
Ioan Niculae este aproape de a fi eliberat din închisoare şi ar putea să-şi vrea hotelul înapoi. “Când vine omul de la pușcărie, îi spun am dat atâția bani, dă-mi atât ca să câștig și eu bani și dacă vrei, ia-l. Dacă nu vrea, ținem hotelul și gata”, a mai spus Gigi Becali, conform sursei citate.
S-a aflat şi de unde a făcut Gigi Becali bani pentru a cumpăra hotelul de la Ioan Niculae A vândut mai multe terenuri din Pipera unor dezvoltatori imobiliari și familiei Dragomir, fostul șef al Ligii Profesioniste de Fotbal Dumitru Dragomir, cu o valoare cumulată de aproape 40 de milioane de euro, anunţă profit.ro.
- Ce a putut să facă Gigi Becali în plină criză
- Suma uriaşă pe care a cheltuit-o
- Marele Premiu al Țărilor de Jos e live în AntenaPLAY (29-31 august)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Drama prin care au trecut Diana şi Dan Şucu: “Nici acum nu sunt vindecată 100%”
- “Aroganţa” milionarului român care are “cel mai tare restaurant din Dubai”! Ce achiziţie a putut face
- La ce a renunţat Ion Ţiriac, pentru a se menţine în formă şi la 86 de ani. Decizia luată de miliardarul român
- Românul care a făcut 1.35 milioane dolari din 33 de dolari, uluit de Ion Ţiriac: “Nu l-a interesat niciodată”
- „Un viitor strălucit”. Mesajul cu care „Prințișorul Craiovei” și-a luat fanii prin surprindere. Cum s-a putut fotografia