Închide meniul

“Nicio clauză nu te poate ține pe loc”. Edi Iordănescu, sfătuit de un fost antrenor de la FCSB să nu accepte criticile patronului. “Cel mai bine e să pleci!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 13 noiembrie 2021, 11:32

Nicio clauză nu te poate ține pe loc. Edi Iordănescu, sfătuit de un fost antrenor de la FCSB să nu accepte criticile patronului. Cel mai bine e să pleci!

Hepta

Fost antrenor al roș-albaștrilor, Mihai Teja este sigur că nici măcar clauza de reziliere nu îi poate salva postul lui Edi Iordănescu. Tehnicianul ocupantei locului secund din Liga 1 chiar a fost sfătuit să își caute o nouă echipă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Teja, semnal de alarmă pentru Edi Iordănescu: “Când nu ești dorit, cea mai bună idee e să pleci”

Nu e ușor la FCSB. Edi avea 7-8 victorii, dar nu știi exact ce a fost acolo, ce au discutat cei doi. Dar, asta e moda românească. Nicio clauză nu te poate ține pe loc. Nu ai nici putere, nu rezolvi nimic!

Atunci când nu mai ești dorit, chiar dacă îți primești banii, cel mai bine este să pleci, e cea mai bună idee. Edi și-ar fi dorit să continue la FCSB, să ia campionatul“, a spus Mihai Teja pentru digisport.ro.

În 2019, Mihai Teja a rezistat numai cinci luni pe banca roș-albaștrilor. Gigi Becali i-a reziliat contractul fără a-i plăti vreo compensație. Finanțatorul lui FCSB i-a transmis că nu și-a îndeplinit obiectivul și a achitat numai cele cinci salarii care i se cuveneau lui Teja.

Gigi Becali i-ar fi cerut lui Edi Iordănescu rezilierea contractului

Edi nu a realizat nimic„, a tunat și a fulgerat Becali. Finanțatorul lui FCSB nu s-ar fi oprit aici și l-ar fi anunțat pe Edi Iordănescu, oficial, că vrea rezilierea contractului. „Gigi Becali i-a propus in mod oficial lui Edi Iordanescu incetarea contractului pentru lipsa fotbalului spectacol„, a fost anunțul făcut de Gabi Safta, jurnalist Radio Sport 1.

Reclamă
Reclamă

Liderul ultrașilor de la FCSB, Gheorghe Mustață, a avut o primă reacție extrem de dură. L-a avertizat pe Gigi Becali că va fi nevoit să stea pe bancă dacă va renunța la Edi Iordănescu.

Confirm că Edi este în cotinuare foarte supărat, afectat de implicarea lui Gigi Becali. Mai știu că Edi nu vrea să plece, dar asta nu mai depinde de el. Îi transmit domnului Gigi Becali că hotărârea întregii galerii este ca, în cazul în care Edi va fi împins spre plecare, prin orice mijloace, să nu mai acceptam un alt antrenor.

Edi este antrenorul nostru, unicul. Dacă pleacă, să vină Gigi pe bancă. Să-și asume și să nu mai caute pe altcineva, că nu are pe cine și chiar nu cred că altul mai semnează„, a declarat Gheorghe Mustaţă.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
21:16

VideoJurnal AntenaSport | Adrian Frumosu i-a cucerit pe austrieci

21:10

VideoJurnal AntenaSport | Răzvan Marian e matematicianul din cușcă

21:07

VideoTricolorii dau totul pentru România

20:53

VideoJurnal AntenaSport | Louis Munteanu a plecat deja la naționala de tineret

20:46

EXCLUSIVCristi Chivu, lăudat la scenă deschisă de Mircea Lucescu! Cerinţa selecţionerului pentru antrenorul lui Inter

20:04

Mircea Lucescu, detalii despre accidentarea lui Louis Munteanu înainte de Austria – România: “A exagerat!”

1 „Am câștigat. Eu sunt Steaua”. Florin Talpan a anunțat victoria „militarilor” în procesul pentru palmares cu FCSB 2 Louis Munteanu a părăsit cantonamentul României, chiar înaintea meciului cu Austria! Anunţul FRF 3 Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB: „Azi semnăm”. Suma plătită către Dinamo 4 Florin Niţă, marea lovitură încercată de Dinamo pe piaţa transferurilor 5 BREAKING NEWSCristi Chivu semnează cu Inter! Gazzetta dello Sport: “Contract pe 2 ani!” 6 Dinamo vrea să transfere doi jucători de la Farul, după plecarea lui Dennis Politic la rivala FCSB
Citește și