Închide meniul

FCSB – FC Botoşani 3-1 | “Nu sunt afectat!” Ianis Stoica, răspuns sincer când a fost întrebat de plecarea lui Edi Iordănescu. Obiectivul uriaş din acest sezon: “Vreau să dau 10 goluri până la intrarea în playoff”

Antena Sport Publicat: 21 noiembrie 2021, 23:18

Comentarii
FCSB – FC Botoşani 3-1 | Nu sunt afectat! Ianis Stoica, răspuns sincer când a fost întrebat de plecarea lui Edi Iordănescu. Obiectivul uriaş din acest sezon: Vreau să dau 10 goluri până la intrarea în playoff

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Ianis Stoica a marcat al 6-lea gol al său pentru FCSB în toate competiţiile. Putea reuşi dubla cu Botoşani, dar a ratat incredibil cu poarta goală. Chiar şi Florinel Coman i-a spus că trebuia să dea şi al doilea gol.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Am trăit periculos, au avut 1-0, dar la final ne-am suit peste ei. Visam să fiul golghterul FCSB-ului pentru că dau totul la antrenamente. E important este că cei care intră de pe bancă. Îmi cer scuze, trebuia să o dau şi pe a doua (n.r. – să dea al doilea gol)“, a spus Ianis Stoica.

Puştiul minune de la FCSB şi-a anunţat şi obiectivul măreţ din acest sezon. “Vreau să dau 10 goluri până la intrarea în playoff“, a mai spus Ianis Stoica.

Ianis Stoica, după FCSB – FC Botoşani 3-1: “Nu sunt afectat de plecarea lui Edi Iordănescu”

Spre deosebire de Budescu, Ianis Stoica a spus că nu este afectat de plecarea lui Edi Iordănescu de la echipă.

Noi suntem jucători şi trebuie să ne facem treaba indiferent de antrenor. Nu ne interesează cine e antrenor. Eu nu sunt afectat, joc cu oricine pentru că sunt plătit“, a mai spus Ianis Stoica.

Reclamă
Reclamă

FCSB rămâne la 8 puncte în spatele liderului CFR Cluj

După primele 16 etape, FCSB e pe locul 2, cu 34 de puncte. Prima poziţie e ocupată de CFR Cluj, cu 42 de puncte. Universitatea Craiova completează podiumul, cu 28 de puncte.

„Din moment ce au 8 puncte avans, sunt o echipă experimentată. E campioana României, contează foarte mult experienţa lor. Sper să ne apropiem, să recuperăm din puncte şi să luptăm pentru primul loc. Avem şi play-off, se pot întâmpla multe lucruri, nu e o luptă în doi”, a spus Toni Petrea.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:40
“Prea mult”. Mircea Lucescu a răbufnit şi a făcut praf arbitrajul. Cele trei meciuri în care “tricolorii” au fost dezavantajaţi
14:26
VIDEOHouston Rockets, victorie dramatică contra lui Los Angeles Clippers. Nikola Jokic, show în victoria lui Denver
14:15
CFR Cluj – Csikszereda (LIVE SCORE, 20:30). Ambele cluburi caută prima lor victorie după trei meciuri
14:12
Ce sumă trebuie să plătească Gigi Becali pentru transferul lui Joao Lameira la FCSB. Echipa cu care se luptă
13:46
Lautaro Martinez, noi dezvăluiri despre relația cu Cristi Chivu: “Din afară poate nu se vede”
13:23
Reușitele fabuloase ale lui Marin și Nsimba n-au trecut neobservate de UEFA. Nominalizări la golul etapei
1 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 2 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 3 FCSB – Feyenoord 4-3. Campioana României, victorie dramatică, la ultima fază! Revenire de poveste a roş-albaştrilor 4 Gigi Becali forţează transferul iernii la FCSB! Jucătorii implicaţi în tranzacţie 5 “Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord 6 Florin Tănase, despre golul victoriei în FCSB – Feyenoord 4-3: “Erou a fost Cisotti”. Calculele făcute pentru calificare
Citește și