FCSB – Rapid 3-1 | Florin Tănase îi vrea pe giuleşteni în play-off!: „Am crezut până în ultimul minut şi ne-a ieşit”. Ce spune despre eliminarea despre eliminarea lui Morais

Gabriel Zamfirescu Publicat: 15 decembrie 2021, 23:47

FCSB – Rapid 3-1 | Florin Tănase îi vrea pe giuleşteni în play-off!: „Am crezut până în ultimul minut şi ne-a ieşit. Ce spune despre eliminarea despre eliminarea lui Morais

Florin Tănase ar putea pleca în iarnă de la FCSB

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

FCSB – Rapid a fost 3-1 într-un final nebun de derby. În minutul 90 era 1-1, dar vicecampioana a marcat de două ori în prelungiri şi a reuşit să ia cele trei puncte. Cu această victorie, FCSB s-a apropiat la 5 puncte de liderul CFR Cluj şi aşteaptă un pas greşit al campioanei în faţa Farului lui Gică Hagi.

Tănase îi vrea pe giuleşteni în play-off

Florin Tănase este fericit după cele două goluri marcate şi face o mărturisire. Îi vrea pe giuleşteni în play-off-ul de titlu. „Suntem fericiţi că nă ne continuăm seria. Am luat 3 puncte într-un derby, un meci dificil. Nu ştiu ce a făcut diferenţa. Aceste faze de final, mingea în faţa porţii. Important e că am crezut până în ultimul minut şi ne iese. Probabil că ne puneau probleme dacă nu era acea eliminare, altfel decurgea meciul. Nu ştiu dacă a fost acordat uşor sau nu. El ştie mai bine, dar per total nu cred că avem că să îi reproşăm arbitrului. Şi în teren şi în tribune atmosferă foarte frumoasă. Vă daţi seama ce era dacă puteau veni mai mulţi suporteri. Era o atmsferă de vis. Aşa se întâmplă când se întlnesc echipe de tradiţie. Au şanse foarte mari să ajungă în play-off”, a spus Florin Tănase la finalul meciului, conform digisport.ro.

Florin Tănase, anunţ despre Florinel Coman

FCSB mergea ceas cu Toni Petrea pe bancă. Vicecampioana are cinci victorii din cinci meciuri cu noul antrenor. Florin Tănase a făcut un anunţ important şi despre colegul său, Florinel Coman, care abia a revenit după 4 luni de absenţă, din cauza unei accidentări. „Florinel Coman a fost o revenire importantă pentru noi. Are nevoie şi eş de mai multe minute, de mai multe meciuri ca să îşi intre în ritm”, a mai spus Florin Tănase, conform sursei citate.

17:28 „Voi discuta și cu alt club!” Dani Coman nu s-a înțeles încă cu CFR Cluj! Anunțul care îi dă fiori lui Neluțu Varga 17:23 VideoCamelia Bălţoi prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 7 mai 2024 17:18 FotoValentin Ceaușescu, apariție de senzație la petrecerea generației „Steaua 1986”. Cum a ajuns să arate la 76 de ani 17:09 FotoRivalele celebre ale Simonei Halep s-au întâlnit la Met Gala! Reacţia surprinzătoare a Mariei Sharapova: „Unde e Serena?” 16:31 După ce a ratat transferul lui Rafa Mujica, Gigi Becali a renunţat la un alt atacant cu cifre extraordinare! 16:28 „Pot ajuta!” Mircea Lucescu, primul mesaj după întâlnirea cu Dan Șucu și George Copos! 16:12 „Are clauză de 5.000.000!” Gigi Becali îl poate pierde și pe Darius Olaru! Giovanni Becali a făcut anunțul 15:52 Connor Bedard, noua stea din NHL, va străluci la Campionatul Mondial de hochei (10-26 mai, AntenaPLAY) 15:34 PSG – Borussia Dortmund LIVE TEXT, ora 22:00. Prima finalistă a Ligii Campionilor se va stabili la Paris 15:15 Neluţu Varga a anunţat că CFR Cluj are un nou preşedinte: „Va avea puteri depline!” Lovitură de proporţii dată de ardeleni Vezi toate știrile