Închide meniul

Marius Şumudică are mari probleme în Turcia: “Am fost forțat să o fac”. Explicaţiile antrenorului după un nou semieşec

Gabriel Zamfirescu Publicat: 24 decembrie 2021, 10:52

Comentarii
Marius Şumudică are mari probleme în Turcia: Am fost forțat să o fac. Explicaţiile antrenorului după un nou semieşec

Futbol Arena

Yeni Malatayspor nu a reuşit să se impună nici în faţa celor de la Kayserispor. A fost 2-2 în etapa a 18-a din Superlig, iar echipa antrenată de Marius Şumudică tremură serios pentru evitarea retrogradării. După meci, antrenorul român a venit cu explicaţii complete.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Şumudică are mari probleme în Turcia

Echipa lui Marius Şumudică a fost foarte aproape de prima victorie după 7 meciuri consecutive în care nu a reuşit să-şi djudece cele 3 puncte. A fost însă egalată în prelungirile partidei şi a ajuns la 8 meciuri consecutive fără victorie. La finalul meciului Marius Şumudică a venit cu explicaţii prin intermediul unei mesaj pe noul său cont de Twitter.

„Este dificil pentru jucători, suporteri și club să ratezi o victorie într-o asemenea manieră. Extrem de dificil. Am luptat din greu pentru cele 3 puncte și am fost foarte aproape să părăsim terenul fericiți. Am creat multe ocazii. Acum trebuie să ne revenim și să CREDEM. Vreau să le mulțumesc tuturor celor care au susținut echipa din tribune sau de acasă. Vă asigur că toată lumea dă tot ce are mai bun pentru a vă face fericiți.

Văd niște comentarii care mă întreabă de ce am schimbat sistemul. Am fost forțat să o fac. Kayseri a jucat cu doi atacanți în repriza a doua, cei doi marcatori. Wallace (n.r. – unul dintre fundașii centrali) era accidentat, a depus un mare efort pentru a juca. În loc să-l înlocuiesc, am vrut să mai pun un fundaș lângă el, pentru sprijin. Am avut mai multe ocazii în repriza a doua decât în prima, dar am avut ghinion”, a fost mesajul lui Șumudică de pe reţeaua de socializare.

După 18 etape, Yeni Malatyaspor ocupă locul 18 din 20 în Super Liga Turciei, cu doar 15 puncte acumulate. Primul loc deasupra celor retrogradabile este ocupat de Altay, cu 18 puncte.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru România - Canada?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:22
Plusul Universității Craiova față de rivala FCSB. Ce a scos în evidență Marius Lăcătuș
21:15
Record pe piața transferurilor! Cheltuielile au atins 9,76 miliarde de dolari!
21:01
VideoJurnal Antena Sport | Aventura le vine servită
20:57
VideoJurnal Antena Sport | Super Mario din poartă
20:55
VideoJurnal Antena Sport | Să fie cu noroc
20:51
VideoJurnal Antena Sport | Fie vreme bună, fie vreme rea
1 Răzvan Burleanu îl felicită pe Ianis Hagi: “Dacă se confirmă, mă bucur mult. Nu a avut o misiune uşoară” 2 Ianis Hagi, făcut praf de fani, după ultima postare pe Instagram: “Ruşine pentru numele Hagi” 3 Lovitură de proporţii pentru Adrian Mititelu. Cât va încasa după transferul lui Blănuţă, făcut în ultima secundă 4 Mihai Rotaru a reacționat după transferul lui Adrian Rus la Craiova. Replică pentru Gigi Becali 5 Florinel Coman a revenit! Românul, pasă de gol la primul meci ca titular al sezonului 6 “Am vorbit cu Gigi Becali!” FCSB vrea să dea lovitura pe final de mercato: “Aşteptăm răspunsul lui Benfica”
Citește și