Închide meniul

”Nu ar fi la nivel nici de Liga 2!” Viorel Moldovan face praf transferurile de la Dinamo

Dragoș Vasile Publicat: 21 ianuarie 2022, 14:44

”Nu ar fi la nivel nici de Liga 2!” Viorel Moldovan face praf transferurile de la Dinamo

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Viorel Moldovan face praf transferurile de la Dinamo

În această iarnă, Dinamo i-a transferat pe Alin Buleică (Viitorul Pandurii Tg. Jiu), Thomas Chesneau (Concordia Chiajna), Răzvan Patriche (Academica Clinceni), Marius Tomozei (UTA Arad), Igor Jovanovic (Suduva) și Balthazar Pierret (Boulogne).

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“E destul de complicată situația lui Dinamo, s-ar putea să aibă șanse. Au adus 5 jucători, dar când vezi ce jucători au adus, ținând cont la situația de acolo, nu poți să speri la multe, ținând cont că unii nu ar fi la nivel nici de Liga 2, nu au mai jucat”, a spus Viorel Moldovan, potrivit sport.ro.

Deian Sorescu a îngropat securea războiului cu fanii lui Dinamo

Deian Sorescu a plecat recent la Rakow, în Polonia. “Perla” lui Dinamo a adus o sumă importantă în conturile clubului, iar, la final, a ținut să își ia rămas bun de la galeria dinamovistă.

”Patru ani în acestă echipa, aici pot spune că m-am format că fotbalist profesionist și mai ales ca personă, atâția colegi, atâția oameni cu care am colaborat și sentimentul de nedescris atunci când îmi auzeam numele strigat pe stadion de mii de oameni, cei mai tari fani!!!

Am purtat cu mândrie tricoul alb-roșu în “groapă” și am ținut capul sus chiar și în momentele dificile .

Reclamă
Reclamă

Mulțumesc pentru tot … pentru tot ce am trăit în această echipa plină de istorie. Mulțumesc pentru tot FC Dinamo București!”, a scris Deian Sorescu pe Facebook.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
22:49

LIVE VIDEOAustria – România 1-0. Gregoritsch a deschis scorul pentru gazde. Horaţiu Moldovan, mai multe parade

22:46

Nicolae Stanciu va rata meciul naţionalei cu Cipru! Căpitanul tricolorilor e suspendat

22:42

VIDEOHoraţiu Moldovan, “eroul” României în meciul cu Austria. Parade uriaşe ale portarului român

22:37

VideoAustria s-a bucurat ca FCSB, după golul din meciul cu România! Melodia care a răsunat la Viena

22:17

VideoJurnal AntenaSport | Lupte grele la Dinamo, pentru pregătirea trupelor speciale

22:14

VideoJurnal AntenaSport | Cristina Neagu, regina balului la meciul de retragere

1 Florin Niţă, marea lovitură încercată de Dinamo pe piaţa transferurilor 2 Louis Munteanu a părăsit cantonamentul României, chiar înaintea meciului cu Austria! Anunţul FRF 3 OFICIAL | Karlo Muhar a fost prezentat de CFR Cluj. Mijlocaşul croat a revenit în Gruia 4 Farul a transferat un fost atacant de la Rapid. Jucătorul a fost prezentat oficial 5 Jannik Sinner – Carlos Alcaraz e finala Roland Garros 2025! Italianul a trecut de Djokovic în semifinale 6 Radu Drăguşin ar putea ajunge la Inter, sub comanda lui Cristi Chivu
Citește și