FC Argeș – Dinamo 2-1 | Flavius Stoican, convins că nu merita să piardă la debut. Mesaj de luptă înaintea derby-ului cu FCSB: „Vor vedea dacă suntem vai de capul nostru!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 21 ianuarie 2022, 22:26

Comentarii
FC Argeș – Dinamo 2-1 | Flavius Stoican, convins că nu merita să piardă la debut. Mesaj de luptă înaintea derby-ului cu FCSB: „Vor vedea dacă suntem vai de capul nostru!

AS.ro

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Alb-roșiii au rămas cu 12 puncte și riscă să ajungă pe ultimul loc în clasament. Academica Clinceni o poate depăși în cazul în care obține un rezultat pozitiv la început de 2022.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ce a declarat Flavius Stoican după FC Argeș – Dinamo 2-1

Nefericit ca rezultat debutul, ca joc nu. Fotbalul e făcut din momente. Am pierdut cel puțin un punct pentru că am luat două goluri dintr-un penalty și un corner. Cred că a fost un joc consistent al nostru. E un început și sunt convins că va fi și mai bine. Am jucători cu suflet, care pun osul și care sunt dezamăgiți acum în vestiar, asta contează foarte mult pentru mine.

Nu e un moment plăcut când iei gol. O să ne uităm, vedem unde am greșit și să nu mai facem astfel de erori. Cred că puteam pleca cu minimum un punct de aici. Azi consider că am fost lipsit de șansă. A fost și acel gol al lui Matei și încă nu știu de ce. Acel gol rămâne o dilemă pentru mine. Nu văd eu unde a fost fault, e un gol care ne costă pe noi. Era un gol de moral, atunci s-a scris istoria jocului. Păcat, ei au avut foarte mare noroc. I-am simțit că sunt o echipă care are probleme.

Este un început bun. Am văzut o echipă și nu doar jucători pe teren. Nu știu cine mai vine, gândul meu acum este cum le refac moralul jucătorilor. Cei care vor veni, trebuie să intre repede în circuit. Vreau să-i văd cu aceeași determinare„, a declarat Flavius Stoican după FC Argeș – Dinamo 2-1.

Pentru Dinamo urmează un program de coșmar. Etapa viitoare va juca chiar în Derby de România, cu marea rivală FCSB. După, se va duela cu FC Botoșani și Universitatea Craiova.

Reclamă
Reclamă

Important nu e unde jucăm, ci să ne ridicăm la nivelul celor de la FCSB. Am văzut declarațiile lor, vor vedea la meciul respectiv dacă suntem vai de capul nostru. Ei au jucători de milioane și vedem ce va fi„, a mai spus Stoican.

Gruparea din Ștefan cel Mare trece prin cel mai greu moment din istorie. A ajuns la 11 înfrângeri la rând în deplasare. Ultima victorie data chiar din meciul cu FC Argeș, din luna mai a anului trecut.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Mai are nevoie FCSB de transferuri, după eliminarea din Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:11

LIVE VIDEOMallorca – PSG se joacă ACUM, LIVE în AntenaPLAY. Spaniolii defilează împotriva campioanei Europei

23:11

Ilie Dumitrescu sare la gâtul lui Gigi Becali: „N-am înţeles combinaţia”

22:43

VIDEOMohamed Salah, primit ca un adevărat faraon de fanii lui Trabzonspor: „Nu am mai avut parte de aşa ceva până acum”

21:47

O nouă mutare pe axa Genoa – Rapid! Giuleştenii vor să dea lovitura în mercato: „Unul sau doi”

21:35

VideoJurnal Antena Sport | Jucătorii lui Dinamo de la rugby s-au aliat cu nepotul lui Mircea Lucescu, Matei

21:32

VideoJurnal Antena Sport | Maria Mihalache este atleta model de la noi

1 Universitatea Craiova, refuzată de Dinamo. „Câinii” cer 3 milioane de euro pentru un om de bază 2 OUT! Becali l-a executat în direct pe jucătorul de la FCSB: „Ăsta nu-i fotbalist. Îl dau gratis!” 3 Transferul verii în România! Karamoko, de la Dinamo la FCSB: condiţia pusă de Andrei Nicolescu 4 Gigi Becali îl vrea pe Dan Petrescu la FCSB: „Mi-a zis Meme şi am acceptat” 5 Universitatea Craiova, ofertă primită pentru „preferatul” lui Gică Hagi la naţionala României 6 Gigi Becali, ofertă pentru Jovo Lukic! Mesaj categoric pentru U Cluj: „Exclus să dau mai mult”. Ce salariu i-a pregătit
Citește și