Închide meniul

Denis Drăguș, cel mai în formă atacant român din 2022! A marcat și în Eupen – Standard Liege 0-2. “Mă bucur pentru acest gol!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 26 ianuarie 2022, 23:05

Comentarii
Denis Drăguș, cel mai în formă atacant român din 2022! A marcat și în Eupen – Standard Liege 0-2. Mă bucur pentru acest gol!

Denis Drăguş are 3 goluri în acest sezon din Belgia / Profimediaimages

Drăguş a intrat pe teren în minutul 79, în locul lui Muleka şi a înscris, în minutul 90, golul cu care a stabilit rezultatul final. Scorul fusese deschis, la ultima fază a primei reprize, de coechipierul său Renaud Emond.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Denis Drăguș, de neoprit în Belgia

În cele 11 minute în care a stat pe teren, Drăguș a avut o evoluție remarcabilă. A și înscris al doilea său gol în ultimele trei etape.

Mă bucur pentru acest gol marcat şi mă bucur că am fost inspirat în acel moment să fiu acolo în acel moment. Noi am avut dificultăţi, dar avem calitate. Noi trebuie să avem mai multă încredere.

Uneori ai meciuri bune, uneori mai putin bune. Trebuie să mergem mai departe, mă bucur că am marcat!“, a declarat Denis Drăguș după Eupen – Standard Liege 0-2.

Reclamă
Reclamă

Pentru internaționalul român acesta este al cincilea gol marcat în 17 meciuri disputate în acest sezon al Jupile Pro League. El mai are şi două pase decisive în statistica actualei ediţii a campionatului.

Cu acest succes, Standard a urcat de pe locul 14 pe 12, cu 28 de puncte, la egalitate cu Sint Truidense, de pe locul 11. Eupen ocupă locul 13, cu 26 de puncte.

Lider este Union Saint-Gilloise, cu 53 de puncte, urmată de Antwerp şi Club Brugge, care au câte 44 de puncte.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

O va ajuta Olimpiu Moruţan pe Rapid să ia titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:39
Sorana Cîrstea şi-a aflat adversara din turul 2 de la Australian Open! Va juca împotriva unei duble câştigătoare la Melbourne
14:05
UEFA a anunţat arbitrul care va conduce meciul Dinamo Zagreb – FCSB! Brigadă olandeză la partida din Europa League
13:58
FotoZi istorică pentru Dinamo: a început demolarea vechiului stadion. Legendele clubului, prezente la marele eveniment
13:32
Naomi Osaka i-a lăsat mască pe toţi la Australian Open. Apariţie care s-a viralizat
13:30
UPDATERăsturnare de situaţie! Jucătorul dat la CFR Cluj a fost prezentat de rivala U Cluj
12:40
Sorana Cîrstea, emoţionată după calificarea în turul doi la Australian Open: “E ultima oară când joc aici”
1 Jucătorul revine la FCSB. Mutarea a fost anunţată oficial: “Îi urăm mult succes” 2 Surpriză de proporţii: Giovanni Becali a anunţat transferul lui Olimpiu Moruţan: “98-99% e aranjat” 3 Un club din Premier League forţează transferul definitiv al lui Radu Drăgușin 4 VIDEONu a rezistat! Selecţionerul Marocului l-a certat pe Diaz după ce şi-a bătut joc de penalty-ul din prelungiri! 5 Zeljko Kopic, în doliu! Tragedia a fost anunţată de antrenor: “Odihnește-te în pace” 6 Salariul uriaş pe care Olimpiu Moruţan îl va avea în Liga 1
Citește și