Rapid – Sepsi se va juca fără spectatori. Fanii rapidişti vor reveni pe stadion la derby-ul cu Dinamo. Reacţie virulentă a ultraşilor

Antena Sport Publicat: 2 februarie 2022, 15:23 / Actualizat: 2 februarie 2022, 16:28

Comentarii
Rapid – Sepsi se va juca fără spectatori. Fanii rapidişti vor reveni pe stadion la derby-ul cu Dinamo. Reacţie virulentă a ultraşilor

FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Comisia de Disciplină a LPF a decis astăzi ca partida cu Sepsi OSK, din etapa a 26-a a Ligii 1, de pe 11 februarie, să se desfăşoare fără spectatori”, este anunţul FC Rapid. Partida dintre Rapid şi Sepsi se va juca la Mioveni. Decizia a fost luată după incidentele de la partida Rapid – UTA, scor 1-1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Astfel, următorul meci de pe teren propriu al FC Rapid la care fanii giuleşteni se vor putea afla în tribune este cea cu Dinamo, de la sfârşitul lunii februarie.

Liviiu Ungureanu, liderul galeriei Rapidului, s-a arătat revoltat de decizia Comisiei de Disciplină.

FRF e plină de incapabili. E împotriva fotbalului românesc. Și cei de  la AMFB erau mai buni. Ce fac acum? Fac instrucție cu galeria Rapidului? E cea mai frumoasă din țară.

La meciul cu UTA am aruncat cu câteva petarde, au aruncat și fanii arădeni. Au fost ceva incidente, dar Poliția nu a dat nicio amendă. Până la urmă, cei de la pază ce treabă acu? Ce păzesc? Au început să dea ca exemplu doar ca galeria Rapidului? Poate se trezesc cu o revoluție și cu proteste în fața Federației“, a spus liderul galeriei Rapidului, conform gsp.ro.

Reclamă
Reclamă

Rapid poate rămâne fără Alexandru Albu

Veste proastă pentru fanii celor de la Rapid. Unul dintre cei mai importanţi jucători ai echipei giuleştene din acest sezon ar putea pleca de la echipă. Impresarul său, Bogdan Apostu, a anunţat că fotbalistul are o ofertă importantă din Emirate. Alexandru Albu este pe picior de plecare de la Rapid. Fotbalistul giuleştenilor este dorit în zona Golfului, conform dezvăluirilor impresarului său, Bogdan Apostu. Mutarea s-ar putea face în scurt timp.

Alexandru Albu a ajuns la Rapid vara trecută, mai întâi sub formă de împrumut, apoi giuleştenii l-au achiziţionat definitiv de la Concordia Chiajna. „Sunt niște discuții pentru Albu. Cred că o să vină o ofertă importantă pentru Albu de la Rapid. E posibil să primească o ofertă importantă zilele următoare, de la o echipă din Emirate. Să vedem dacă Rapidul acceptă oferta”, a declarat Bogdan Apostu, conform fanatik.ro.

200.000 de euro a plătit Rapid echipei ilfovene pentru Alexandru Albu. Mai întâi, 50.000 de euro pentru un împrumut, apoi restul sumei pentru transferul definitiv al jucătorului convocat de către Mirel Rădoi la echipa națională. Albu are 5 goluri în 21 de meciuri pentru Rapid în acest sezon. „Rapid a plătit 200.000 euro ca să-l aibă pe Albu. Voi știți asta? Nu e vorba că nu l-a vrut Balint pe Albu, dar cine dădea 200.000 euro? Rapid a plătit 50.000 de euro pentru împrumut, plus 150.000, suma de transfer, pe care a activat-o. UTA avea banii ăștia, să-i plătească? Nu!”, a spus Apostu, conform sursei citate.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50

“Mergem fără presiune”. Cristiano Bergodi, gata de cele două “finale” dintre “U” Cluj și Universitatea Craiova

23:48

Răzvan Onea, la pământ după eșecul cu U Cluj: „Suntem dărâmaţi mental”

23:27

Costel Gâlcă știe unde s-a distrus sezonul Rapidului: „A fost din ce în ce mai rău”

23:16

Aryna Sabalenka, lecţie de fair-play după eşecul cu Sorana Cîrstea: “Nu mi-a dat nicio şansă. Sunt tristă că se retrage”

23:12

FotoGalatasaray a cucerit al patrulea titlu la rând în Turcia. Sărbătoare de zile mari la Istanbul

23:00

Sorana Cîrstea, conferinţă de presă pentru istorie! Ce a spus despre români şi despre Simona Halep şi Irina Begu

1 Continuă coșmarul pentru un club din play-out! N-a primit licența de Liga 1 nici după apel: “Mergem la TAS” 2 Ofertă de 7 milioane de euro pentru o vedetă a Universităţii Craiova. Mihai Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 UPDATEPanică uriaşă la Rapid. Alexandru Dobre, transportat la spital după ce i s-a făcut rău pe aeroport. Ultimele vești 4 Ion Ţiriac împlineşte 87 de ani! Cadou între miliardari: ce a putut primi de la Bernie Ecclestone 5 Imaginea postată de Andrei Cordea la miezul nopţii, după controversa uriaşă din CFR Cluj – Universitatea Craiova 0-0 6 Adrian Mutu a făcut praf una dintre vedetele Ligii 1! “Are mari probleme în privința caracterului”
Citește și