OFICIAL! Mihai Iosif a plecat de la Rapid. Prima reacție a antrenorului: “Acesta era visul meu, iar acesta s-a împlinit! Vă mulțumesc”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 2 martie 2022, 13:41

Comentarii
OFICIAL! Mihai Iosif a plecat de la Rapid. Prima reacție a antrenorului: Acesta era visul meu, iar acesta s-a împlinit! Vă mulțumesc

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Mihai Iosif și FC Rapid au încheiat, de comun acord, colaborarea. Înfrângerea cu FC U Craiova 1948 i-a fost fatală antrenorului care a reușit promovarea.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Vă mulțumesc pentru tot! A fost un an în care am reușit să readucem împreună Rapidul în prima ligă, acesta era visul meu, iar acesta s-a împlinit. De acum, visul meu este să câștig, cândva, un titlu cu Rapid, iar după cum vedeți visurile mi se îndeplinesc. Mulțumesc suporterilor noștri senzaționali, care au fost mereu lângă echipă, și conducerii care a avut încredere în mine. Dacă e să regret ceva, aș spune că regret că nu am prins noul stadion Giulești din funcția de antrenor, însă toate la timpul lor.

Aș face, în astfel de momente, cum am făcut mereu, apel la unitate. Unitate între echipă, suporteri, conducere și staff tehnic. Uniți, Rapid poate ajunge chiar și anul acesta într-o cupă europeană! Hai Rapid!”,a spus Mihai Iosif pentru site-ul oficial al clubului.

Adrian Mutu este noul antrenor de la Rapid

Adrian Mutu este noul antrenor al Rapidului. Anunţul a fost făcut de şeful galeriei giuleştenilor, Gigi Corsicanu.

„Să nu ne mai ascundem, Adi Mutu este noul antrenor al Rapidului. Va fi prezentat azi. Nu se ia în calcul varianta Pancu sau Şumudică. Noi susţinem Rapid, Mutu trebuie să fie profesionist. Trebuie să faci performanţă, mai ales că nu faci parte din familia Rapidului”, a spus Corsicanu, la PRO X.

Reclamă
Reclamă

Adrian Mutu e noul antrenor al Rapidului

Şeful galeriei Rapidului a anunţat că fanii nu au nimic personal cu Mihai Iosif, dar şi că nu şi-au asumat decizia luată de Daniel Niculae şi Victor Angelescu de a-l numi pe Mutu antrenor principal.

Adrian Mutu, prezent în tribune la meciul FC U Craiova 1948 – Rapid 3-2

Adrian Mutu a antrenat-o ultima oară chiar pe FC U Craiova 1948, adversara Rapidului de marți seară.

Fostul internațional a fost prezent în tribunele stadionului “Ion Oblemenco” la partidă pentru a-și urmări la lucru viitoarea echipă.

Reclamă

Înaintea experienței de la FC U Craiova 1948, Mutu a mai pregătit echipa a doua a celor de la Wahda, precum și naționala U21 a României.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:24

OUT pentru returul cu Manchester City! Lovitură pentru Real Madrid

17:17

VideoAntena Sport Update. Cele mai importante ştiri ale zilei de 13 martie

17:04

Cristi Chivu i-a stabilit prețul jucătorului său: 70 de milioane de euro! Barcelona și-a manifestat interesul

17:01

EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB

16:50

Eliza Diamandescu, sportiva cu peste 450 de medalii, e în campania „100 de tineri pentru dezvoltarea României”

16:33

Primă „extraterestră” pe care jucătorii de la Galatasaray o au promisă dacă elimină Liverpool

1 Mihai Stoica a găsit primul transfer pentru la vară la FCSB: “E foarte bun. Rămâne liber” 2 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 3 Ce se întâmplă cu Dennis Politic, după venirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Există speranţe” 4 Gigi Becali, o nouă “săgeată” spre Mihai Stoica: “Poate n-ar trebui să vă spun asta, dar vă spun” 5 Antrenorul lui Celta Vigo, reacţie superbă după gafa lui Ionuţ Radu din Celta Vigo – Lyon 1-1: “Sunt mândru” 6 Filipe Coelho a auzit ce a spus Mirel Rădoi despre el și nu s-a ferit să dea replica: “Al meu? Nu”
Citește și