Rapid – Dinamo 3-1 | “E un nou început pentru mine!”. Alex Ioniţă, încântat că a spart un “blestem” care data de 14 ani. Cum l-a ajutat Adi Mutu!

Iulian Focșăneanu Publicat: 13 martie 2022, 22:42

Comentarii
Rapid – Dinamo 3-1 | E un nou început pentru mine!. Alex Ioniţă, încântat că a spart un blestem care data de 14 ani. Cum l-a ajutat Adi Mutu!

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

“Briliantul” şi-a început perfect mandatul pe banca Rapidului. Are două victorii din două meciuri şi îşi poate continua seria etapa viitoare, cu Academica Clinceni. Alex Ioniţă a fost, din nou, unul dintre remarcaţii echipei lui Mutu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rapid – Dinamo 3-1. Adi Mutu, victorie împotriva “câinilor”!

Ne bucurăm că am reuşit după 14 ani să câştigăm cu Dinamo acasă. Habar nu aveam. Din păcate nu avem fanii alături de noi, ar fi fost o atmosferă foarte frumoasă cu ei în tribună.

E un nou început pentru mine, muncesc în fiecare zi şi sunt sigur că o să-mi îndeplinesc obiectivele. E ceva lucrat la antrenament, Mister ne-a cerut să facem pressing. Mă bucur că am reuşit să ajut echipa şi să câştigăm cele 3 puncte, pentru că aveam mare nevoie. Mutu mi-a zis să mă mişc foarte mult între linii, să atac spaţiile libere şi să dau de la distanţă la poartă. Domnul Iosif şi-a făcut treaba cu vârf şi îndesat la echipă, a promovat când nimeni nu mai spera. Nu a fost vina antrenorului, probabil nu mai răspundeam la ce spunea domnul Iosif. Această schimbare se pare că a venit bine.

Încerc să am continuitate, să prind cât mai multe minute. Nu vreau să risc nimic, pentru că nu vreau să apară o accidentare. Mă bucur că ei au încredere în mine şi mă folosesc permanent“, a declarat Alex Ioniţă după Rapid – Dinamo 3-1.

Alexandru Ioniţă a avut nevoie de numai trei minute pentru a marca. La scurt timp distanţă a contribuit la o nouă reuşită. A executat impecabil un corner şi Kait a făcut 2-0 în minutul 8. Vlad Morar a redus din diferenţă (11), după o fază gândită excelent de Gabi Torje, dar nu s-a putut bucura prea mult timp. În minutul 30 era deja 3-1 pentru Rapid. Adrian Bălan a profitat de un “cadou” incredibil făcut de goalkeeperul lui Dinamo.

Reclamă
Reclamă

Cu acest succes, alb-vişiniii au egalat-o la puncte pe UTA, liderul din play-out. Are 23 de puncte, tot atâtea câte au Sepsi şi FC Botoşani. Dinamo a rămas cu 9 puncte şi a ratat din nou şanse de a se distanţa de penultima clasată, Academica Clinceni.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri la acest mondial între Messi şi Ronaldo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
5:46

LIVE VIDEOColumbia – RD Congo 0-0, LIVE pe Antena 1 și AntenaPLAY. Naționala lui James Rodriguez luptă pentru calificare

4:09

VideoJude Bellingham s-a înjurat cu selecţionerul Carlos Queiroz! Scandal la pauza meciului Anglia – Ghana

4:09

VIDEOPanama – Croația 0-1! Modric și ai lui, prima victorie la Mondialul din 2026

3:56

Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci

3:15

Veste uriașă pentru jucătorii din Iran! Decizia luată în SUA, înaintea meciului cu Egipt

2:54

LIVE VIDEODraft-ul NBA 2026 e LIVE în AntenaPLAY!

1 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 2 VIDEOCristiano Ronaldo, replică pentru Lionel Messi! Record istoric în meciul cu Uzbekistan, LIVE pe AntenaPLAY 3 Denis Drăguş a decis dacă vine la FCSB: “Onorat” 4 Mihai Rotaru nu glumește! Cere 8 milioane de euro pentru fotbalistul Universității Craiova 5 FotoDiferenţa de vârstă dintre Lionel Messi şi soţia lui, Antonella. Povestea lor de dragoste, scenariu de film 6 VideoImaginile care fac înconjurul lumii după calificarea Norvegiei! Haaland, la vâsle, Odegaard dă tonul
Citește și