Închide meniul

Mihai Iosif, invitat de Rapid la inaugurarea noului stadion Giulești. Ce răspuns a dat antrenorul, la mai puțin de o lună după ce a fost înlocuit cu Adrian Mutu

Cosmin Cioboată Publicat: 24 martie 2022, 21:29

Mihai Iosif, invitat de Rapid la inaugurarea noului stadion Giulești. Ce răspuns a dat antrenorul, la mai puțin de o lună după ce a fost înlocuit cu Adrian Mutu

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Mihai Iosif va fi prezent la inaugurarea noului stadion Giulești, la mai puțin de o lună după ce a plecat de la Rapid

Mihai Iosif a fost demis de la Rapid la începutul lunii, iar în locul său, pe banca tehnică, a fost instalat Adrian Mutu. În ciuda despărțirii neplăcute, produsă după înfrângerea cu FC U Craiova 1948, scor 2-3, cele două părți se pare că au rămas în relații bune.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Din acest motiv, Iosif a acceptat invitația clubului și va fi prezent în tribune sâmbătă, la inaugurarea noului stadion Giulești.

Tehnicianul de 47 de ani a transmis și un mesaj superb înaintea evenimentului așteptat cu sufletul la gură de întreaga suflare rapidistă.

“Poveștile frumoase ale Rapidului s-au scris și se vor mai scrie. Despre jucători și antrenori, de la artiști ce au cântat pentru Rapid și scriitori și jurnaliști ce au scris despre Rapid. Dar în special despre suporteri, cei care au dus spiritul mai departe, din 1923 și până azi.

Sâmbătă, vulcanul va erupe din nou pe Giulești. Rapid este cea mai frumoasă poveste a fotbalului românesc.”, a transmis Mihai Iosif, pe contul de Facebook al Rapidului.

Reclamă
Reclamă

Ce jucători legendari ai Rapidului vor fi prezenți la inaugurarea noului stadion Giulești

Fanii Rapidului au aflat care sunt foştii jucători care vor participa la meciul legendelor Rapidului cu cele ale lui Poli Timişoara: Mugurel Buga, Ion Goanță, Vladimir Bozovic, Adi Iencsi, Jean Barbu, Viorel Hizo, Cristi Dulca, Ion Ionescu, Mircea Lucescu, Daniel Pancu, Dan Alexa, Rică Răducanu, Răzvan Raț, Dani Coman, Nicolae Stanciu, Ion Vlădoiu, Marius Măldărășanu, Bogdan Stelea, Viorel Kraus, Ion Motroc, Costin Lazăr, Dănuț Lupu, Ion Manu, Ovidiu Herea, Ionuț Mazilu, Vasile Maftei, Robert Niță, Ștefan Nanu, Vali Negru, Ionuț Voicu.

Mircea Lucescu, prima apariţie pe noul Stadion Giuleşti: “E unul dintre cele mai frumoase stadioane!”

Lucescu a revenit după un deceniu pe stadionul echipei pe care a făcut-o campioană, în 1999. Ultima dată a venit din postura de adversar, într-o partidă de verificare a celor de la Şahtior. Vizibil emoţionat, tehnicianul de 76 de ani a avut un mesaj pentru fanii grupării din Grant.

Reclamă

“Il Luce” va sta chiar pe bancă în primul meci care se va disputa pe arena de 39 de milioane de euro, amicalul de Old-Boys cu Poli Timişoara.

Ceva care mi-l doream foarte tare, încă din perioada ai. Astăzi îmi aduc aminte cum dădeam cu T-urile apa de pe teren sau când îngheţa trăgeam prelatele alea pe care le cumpărase Copos ca să curăţăm terenurile. Acum nu va mai fi nevoie. E unul dintre cele mai frumoase stadioane, familiale…primitoare. Tribunele sunt foarte aproape de teren, să sperăm că nu vor arunca pe teren cu obiecte. Odată cu stadionul ăsta, care e un semn de civilizaţie, şi partea mai dificilă a suporterilor să se stăpânească. Stadionul poate să contribuie foarte mult la educaţia sportivă a suporterilor. Nu mai e loc de injurii.

E plăcut să vii aici, e ca la teatru. Şi aşa e teatrul aproape, dar acum nu se mai vede. Acest stadion va face ca echipa să crească, ca atare. Vor simţi alte responsabilităţi face de cele pe care le-au avut până acum“, a declarat Mircea Lucescu pentru Rapid TV.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:57

Recordul stabilit de Cristiano Ronaldo, după ce a marcat în Germania – Portugalia. Cifre impresionante pentru starul lusitan

23:33

Cătălin-Cedric Ghigea încearcă să deslușească ce s-a întâmplat cu Lance Stroll în Barcelona

23:31

LIVE SCOREGermania – Portugalia 1-2. Cristiano Ronaldo şi-a dus naţionala în avantaj, în duelul pentru finala Nations League

23:15

“Sper să reuşesc”. Octavian Popescu, anunţ despre transfer după ce a fost căpitanul naţionalei U21

22:37

Daniel Pancu, reacţie fermă după ce România U21 a câştigat amicalul înainte de EURO: “Sunt nemulţumit”

22:26

VideoJurnal Antena Sport | Românii din Austria s-au “încâlzit” la amicalul tinerutului cu Georgia

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 3 Petrolul, primul transfer din mandatul lui Liviu Ciobotariu! Ce salariu va încasa jucătorul 4 Înlocuitor de la FCSB pentru Ștefan Baiaram, la naționala U21! Decizia luată de Daniel Pancu, înainte de EURO 5 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 6 Ianis Zicu, mesaj direct pentru jucătorii de la Farul! Ce nu acceptă noul tehnician: “Sub nicio formă!”
Citește și