Eintracht Frankfurt – Barcelona | Ansgar Knauff, gol de generic în poarta catalanilor! Seară magică pentru puştiul împrumutat de la Borussia Dortmund

Cosmin Cioboată Publicat: 7 aprilie 2022, 23:35

Ansgar Knauff, gol de generic în poarta Barcelonei

Twitter

Ansgar Knauff (20 de ani) a marcat golul carierei în meciul Eintracht Frankfurt – Barcelona, din sferturile UEFA Europa League. Tânărul mijlocaş al nemţilor a deschis scorul în minutul 48, cu un gol de generic.

Ansgar Knauff a înscris un gol fabulos în meciul Eintracht Frankfurt – Barcelona, din manşa tur a sferturilor UEFA Europa League. Puştiul echipei germane a deblocat tabela în debutul reprizei a doua, cu o execuţie extraordinară.

Knauff a şutat puternic din voleu, de la marginea careului, şi l-a învins pe Ter Stegen. Mingea s-a dus direct în vinclu, iar portarul Barcelonei n-a avut reacţie. A fost primul gol marcat de Knauff în cupele europene.

VEZI AICI VIDEO CU GOLUL

Ansgar Knauff a fost împrumutat de Borussia Dortmund la Eintracht Franfkurt la începutul anului, în schimbul sumei de 400.000 de euro. Mijlocaşul de 20 de ani va reveni la clubul-mamă în vara anului 2023.

Cotat la 5 milioane de euro de transfermarkt.com, Knauff mai marcase un singur gol pentru Frankfurt. Puştiul german, care poate evolua în ambele benzi, se află la cea de-a 3-a apariţie în UEFA Europa League din acest sezon.

Se califică FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

Ion Ţiriac, derapaj incredibil după ce a văzut ceremonia din Franţa: „Ăsta este Parisul, cu travestiții, cu homosexualii”

14:37

VIDEOVerstappen, cel mai rapid în ultimul antrenament din Marele Premiu al Belgiei! Calificările, pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY, 16:45

14:27

Ancuţa Bodnar şi Simona Radiş s-au calificat în semifinale la dublu vâsle feminin, la Jocurile Olimpice 2024

14:16

„Nu trebuie deranjat, vrem o medalie!” Camelia Potec, ultimele detalii înainte ca David Popovici să debuteze la Jocurile Olimpice

14:03

Sepsi – Dinamo, LIVE TEXT, 22:00! „Câinii”, fără victorie la Sfântu Gheorghe de cinci ani! Echipele probabile

1 FotoCele mai frumoase sportive de la Jocurile Olimpice 2024! Întorc toate privirile la competiția din Paris 2 FotoS-a încheiat festivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpice 2024! Nadia Comăneci, apariţie pentru istorie 3 FotoNadia Comăneci, reacție de trei cuvinte după participarea surpriză la festivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpice 4 VIDEODino Beganovic a câștigat cursa de sprint din etapa de Formula 3 din Belgia, live în AntenaPLAY 5 FotoImagini superbe cu delegaţia României, la festivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpice 2024! Spectacol pe Sena 6 VIDEOPaul Aron va pleca din pole-position în cursa de Formula 2 din Belgia, live în AntenaPLAY