Mihai Stoica, un nou atac la Dan Petrescu: „Are o realitate deformată!” Gestul făcut de Susic, după ce l-a trimis la spital pe Olaru

Valentin Pîrcălabu Publicat: 18 aprilie 2022, 21:51

Mihai Stoica, un nou atac la Dan Petrescu: „Are o realitate deformată! Gestul făcut de Susic, după ce l-a trimis la spital pe Olaru

Mihai Stoica este manager general la FCSB

Mihai Stoica, în timpul unui meci / Profimedia

Mihai Stoica a dezvăluit că Mateo Susic a luat legătura cu Darius Olaru după intrarea dură asupra lui Darius Olaru. Susic a fost eliminat de Istvan Kovacs, iar Olaru a fost nevoit să meargă la spital pentru investigaţii.

Mihai Stoica a vorvit despre gestul facăut de Susic, însă a ţinut să îi transmită un nou mesaj contondent lui Dan Petrescu, cel care a spus că fundaşul său nu trebuia să fie eliminat.

Mihai Stoica, un nou atac la Dan Petrescu: „Ce altceva mai vrea?!”

”Să sperăm că va putea juca etapa următoare. E o contuzie foarte puternică. Sperăm să poată juca următorul meci. Olaru mi-a zis că Susic l-a căutat, şi-a cerut şi scuze. Sunt fotbalişti cărora le pasă, dar Susic a dat o lecţie de fairplay.

Antrenorul lui Susic spune multe. E singurul om din peisajul fotbalistic care spune că nu merita roşu. E roşu cât casa. Petrescu are o realitate deformată în România. Declaraţiile pe care le face mă determină să nu mai înţeleg ce vrea. După se supără că cineva îi comentează inepţiile. Ok. Nu e roşu. Ce altceva mai vrea Petrescu?”, a spus Mihai Stoica la orangesport.ro.

Dan Petrescu, atac la Istvan Kovacs: „Greşeală mare de arbitraj, a decis meciul!”

CFR Cluj a pierdut derby-ul cu FCSB, scor 0-1, din etapa a 5-a a play-off-ului Ligii 1. Jucătorii lui Dan Petrescu au suferit prima înfrângere acasă, în faţa roş-albaştrilor, din ultimii opt ani,

Campioana României a rămas în inferioritate numerică din minutul 43, când Mateo Susic a fost eliminat, după o intrare criminală. Singurul șut pe poartă al ardelenilor a venit în minutele de prelungiri. Octavian Popescu a deschis scorul în „finala” pentru titlu. „Perla” FCSB-ului a marcat în minutul 74, cu un șut deviat. A fost cel de-al 9-lea gol înscris de Popescu în actualul sezon.

E prima înfrângere în campionat, pe teren propriu, după foarte mult timp. Meci disputat, decis după o greşeală mare de arbitraj. Nu ai voie să dai roşu la un astfel de derby. Noi am luat gol în minutul 96 la Craiova şi a dat 5 minute. Presiunea pusă s-a văzut, arbitrul a decis meciul.

Băieţii mei au jucat în 10, am primit autogol. Nu ai cum să joci aşa, decât dacă e un cartonaş roşu clar. Niciodată nu o să luăm noi aşa. Fotbalul merge înainte, mă gândeam că vor fi greşeli. Azi a fost o greşeală mare. Şi Real Madrid când a jucat cu Barcelona nu a avut niciun şut, a pierdut cu 0-4. Dacă era un egal azi, nu se supăra nimeni”, a declarat Dan Petrescu după CFR Cluj – FCSB 0-1.

Se califică FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

Jaqueline Cristian, după victoria uriaşă de la Jocurile Olimpice 2024 cu Garcia: „Mă simt datoare să dau tot ce am mai bun”

20:44

„Ceea ce am văzut la Paris, am văzut doar în Asia!” Bernadette Szocs, surprinsă de ceea ce a găsit la Jocurile Olimpice 2024

20:14

Video„Ce meci de senzație!” Promisiunea făcută de Elisabeta Lipă, după ce a văzut victoria fabuloasă obținută de Jaqueline Cristian

19:55

VIDEOCursa de sprint din Formula 2 din Belgia nu se va mai relua! Zak O’Sullivan a fost declarat câştigător, LIVE în AntenaPLAY

1 VIDEOMax Verstappen, cel mai rapid pilot din calificările MP al Belgiei, nu va pleca din pole! Cursa e duminică (Antena 1, 15:45) 2 FotoCele mai frumoase sportive de la Jocurile Olimpice 2024! Întorc toate privirile la competiția din Paris 3 FotoS-a încheiat festivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpice 2024! Nadia Comăneci, apariţie pentru istorie 4 FotoNadia Comăneci, reacție de trei cuvinte după participarea surpriză la festivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpice 5 FotoImagini superbe cu delegaţia României, la festivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpice 2024! Spectacol pe Sena 6 VIDEODino Beganovic a câștigat cursa de sprint din etapa de Formula 3 din Belgia, live în AntenaPLAY