Andrei Miron a făcut dezvăluiri despre Gigi Becali, după ce a plecat de la FCSB. Jucătorul care şi-a reziliat contractul cu roş-albaştrii şi a semnat cu Hapoel Haifa a rupt tăcerea despre perioada petrecută la vicecampioana României.
Miron a fost anunţat că nu i se va mai prelungi contractul şi a fost lăsat să plece gratis la Hapoel. FC Botoșani deținea 70% dintr-un viitor transfer, dar Valeriu Iftime nu a mai obţinut niciun ban.
Andrei Miron, dezvăluiri despre Gigi Becali. Cine consideră că e antrenor la FCSB
“Am avut o colaborare normală, ca şi o colaborare între jucător şi patron. În afară de momentul în care am semnat contractul, nu m-am văzut niciodată cu dânsul.
Depinde de fiecare jucător (n.r. despre cum sunt resimţite, de jucători, declaraţiile patronului). Eu sunt un jucător care n-am avut niciodată problema declaraţiilor patronului. Şi după primul meci am avut foarte mari probleme. Mai mult mă gândeam la familie, pentru că părinţii mai citeau prin presă şi se simţeau foarte… afectaţi.
Sunt jucători tineri pe care îi afectează foarte mult, dar când vii la Steaua (n.r. FCSB) trebuie să îţi asumi lucrul acesta. Adică poţi să faci 10 meciuri bune, dar în unul dacă greşeşti trebuie să te aştepţi să vină criticile.
(Reporter: Cum trebuie să reacţionezi după acel meci greşit?) Să te ridici singur, în următorul meci să demonstrezi că meriţi să îmbraci tricoul Stelei (n.r. al lui FCSB). Patronul stă cu gura pe ei de când este Gigi Becali în fotbal. Aşa că, cei care vin acolo, vă spun sigur că se gândesc la asta şi când accepţi să te duci acolo trebuie să fii conştient“, a spus Andrei Miron, pe aeroport.
Fostul fundaş central al vicecampioanei a primit şi o întrebare surprinzătoare: “Cine e antrenor la FCSB?“. Răspunsul lui nu s-a lăsat mult aşteptat.
“Domnul Anton Petrea. Eu aşa ştiu. Domnul Anton Petrea“, a precizat Miron.
