Darius Olaru, mesaj clar pentru Gigi Becali după CS Mioveni – FCSB 1-1: „Lipseşte un atacant de careu!”

Dragoș Vasile Publicat: 6 august 2022, 21:16

Darius Olaru, în timpul unui meci pentru FCSB

Darius Olaru, în timpul unui meci pentru FCSB / Gheorghe Fluster/SPORT PICTURES

Darius Olaru a avut un mesaj clar pentru Gigi Becali după CS Mioveni – FCSB 1-1. Tânărul fotbalist i-a transmis patronului roş-albaştrilor că echipa are nevoie de un „nouar” pentru a obţine cât mai multe victorii.

FCSB rămâne fără victorie în Liga 1 după 1-1 cu CS Mioveni. Roş-albaştrii au înregistrat acelaşi rezultat cu „U” Cluj şi FC U Craiova 1948 şi au pierdut cu Rapid, scor 0-2.

Darius Olaru, mesaj clar pentru Gigi Becali după CS Mioveni – FCSB 1-1

„Nu este începutul pe care ni l-am dorit. De la meci la meci vom arăta altfel şi vom obţine punctele pe care le merităm. Am dominat, ei au marcat un gol norocos. Vom fi mult mai bine viitor. Cu aducerea noilor jucători va fi concurenţă. Doar aşa îmi cresc nivelul de joc. Cine va intra în teren o să îşi facă treaba.

Au venit mulţi jucători noi şi sperăm să-i integrăm. Probabil că lipseşte un atacant de careu, un nouar. Noi ne dorim să câştigăm şi în campionat, dar aşa a fost să fie”, a declarat Darius Olaru la Digi Sport.

CS Mioveni – FCSB 1-1

CS Mioveni – FCSB 1-1. David Miculescu a marcat primul gol după transferul la FCSB şi a ajutat echipa lui Nicolae Dică să devină „lanterna roşie” din Liga 1.

Mioveni a dat lovitura în prima repriză prin Ionuţ Balaur. FCSB a egalat în finalul partidei prin David Miculescu, care a reluat cu capul centrarea perfectă a lui Darius Olaru.

În prelungirile partidei, Mioveni a ratat două ocazii uluitoare. Târnovanu a fost uriaş şi a salvat din faţa lui Oancea.

David Miculescu, primul gol în tricoul FCSB în meciul cu CS Mioveni

David Miculescu a reuşit primul gol în tricoul FCSB. Atacantul poreclit de Gigi Becali „Lewandowski de România” a spart gheaţa în repriza secundă a meciului cu CS Mioveni.

Gigi Becali l-a transferat pe Miculescu la FCSB, după ce i-a plătit clauza de reziliere de 1.7 milioane de euro. Acesta a fost titular cu Dunajska Streda, scor 0-1, însă nu a avut nicio realizare.

După meciul din Conference League, Miculescu a spart gheaţa cu CS Mioveni. A marcat cu capul, în minutul 79, după o centrare perfectă a lui Darius Olaru, şi a egalat.

A fost al treilea gol pe care Miculescu în reuşeşte în actualul sezon. Atacantul cotat la 1.2 milioane de euro a mai reuşit o „dublă” de senzaţie în UTA Arad – Petrolul Ploieşti 2-0.

0:09 Costel Gâlcă, după ce echipa lui a învins-o în prelungiri pe Rapid: „Puteam câștiga la 3 goluri diferență” 29
23:52
Basarab Panduru l-a atacat pe Dan Şucu: „Te faci de râs, te-ai trezit că nu vinzi mobilă aici!”
29
23:50
VIDEOPreston North End – Leicester City 0-3 a fost în AntenaPLAY. Oaspeţii au făcut spectacol total în Championship
29
23:41
„Nu trebuie să acordăm atenţie rezultatelor” Bogdan Lobonţ, reacţie surprinzătoare după Rapid – Universitatea Craiova 1-2
29
23:36
Mircea Lucescu, semnal de alarmă pentru Rapid: „E imposibil să câştigi aşa campionatul”! Sfatul pe care i l-a dat lui Dan Şucu!
29
23:00
Corona Braşov a scris istorie în voleiul românesc şi a câştigat titlul naţional
29
22:57
Scene halucinante după Rapid – Universitatea Craiova 1-2! Iacob a sărit să îl bată pe un suporter! Reacţia lui după incident
29
22:46
Universitatea Craiova a învins-o pe Rapid în prelungiri şi a urcat pe locul 2 în play-off! Cum arată acum clasamentul
29
22:37
Cum a fost surprinsă Diana Şucu după golul lui Rapid, în timp ce Daniel Niculae îl îmbrăţişa pe Dan Şucu
29
22:35
Rafael Nadal s-a calificat în optimi la Madrid. Gest de mare campion al „Matadorului”