Darius Olaru, mesaj clar pentru Gigi Becali după CS Mioveni – FCSB 1-1: „Lipseşte un atacant de careu!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 6 august 2022, 21:16

Darius Olaru a avut un mesaj clar pentru Gigi Becali după CS Mioveni – FCSB 1-1. Tânărul fotbalist i-a transmis patronului roş-albaştrilor că echipa are nevoie de un „nouar” pentru a obţine cât mai multe victorii.

Darius Olaru, în timpul unui meci pentru FCSB

Darius Olaru, în timpul unui meci pentru FCSB / Gheorghe Fluster/SPORT PICTURES

FCSB rămâne fără victorie în Liga 1 după 1-1 cu CS Mioveni. Roş-albaştrii au înregistrat acelaşi rezultat cu „U” Cluj şi FC U Craiova 1948 şi au pierdut cu Rapid, scor 0-2.

Darius Olaru, mesaj clar pentru Gigi Becali după CS Mioveni – FCSB 1-1

„Nu este începutul pe care ni l-am dorit. De la meci la meci vom arăta altfel şi vom obţine punctele pe care le merităm. Am dominat, ei au marcat un gol norocos. Vom fi mult mai bine viitor. Cu aducerea noilor jucători va fi concurenţă. Doar aşa îmi cresc nivelul de joc. Cine va intra în teren o să îşi facă treaba.

Au venit mulţi jucători noi şi sperăm să-i integrăm. Probabil că lipseşte un atacant de careu, un nouar. Noi ne dorim să câştigăm şi în campionat, dar aşa a fost să fie”, a declarat Darius Olaru la Digi Sport.

CS Mioveni – FCSB 1-1

CS Mioveni – FCSB 1-1. David Miculescu a marcat primul gol după transferul la FCSB şi a ajutat echipa lui Nicolae Dică să devină „lanterna roşie” din Liga 1.

Mioveni a dat lovitura în prima repriză prin Ionuţ Balaur. FCSB a egalat în finalul partidei prin David Miculescu, care a reluat cu capul centrarea perfectă a lui Darius Olaru.

În prelungirile partidei, Mioveni a ratat două ocazii uluitoare. Târnovanu a fost uriaş şi a salvat din faţa lui Oancea.

David Miculescu, primul gol în tricoul FCSB în meciul cu CS Mioveni

David Miculescu a reuşit primul gol în tricoul FCSB. Atacantul poreclit de Gigi Becali „Lewandowski de România” a spart gheaţa în repriza secundă a meciului cu CS Mioveni.

Gigi Becali l-a transferat pe Miculescu la FCSB, după ce i-a plătit clauza de reziliere de 1.7 milioane de euro. Acesta a fost titular cu Dunajska Streda, scor 0-1, însă nu a avut nicio realizare.

După meciul din Conference League, Miculescu a spart gheaţa cu CS Mioveni. A marcat cu capul, în minutul 79, după o centrare perfectă a lui Darius Olaru, şi a egalat.

A fost al treilea gol pe care Miculescu în reuşeşte în actualul sezon. Atacantul cotat la 1.2 milioane de euro a mai reuşit o „dublă” de senzaţie în UTA Arad – Petrolul Ploieşti 2-0.

23:21 FCSB – Dunajska Streda 1-0. Bogdan Rusu, după laudele lui Gigi Becali: „Mă bucur că spune asta!” Ce a spus despre Octavian Popescu 23:14 Nicolae Dică, cu gândul la play-off-ul Conference League după FCSB – Dunajska Streda 1-0: „Vrem calificarea!” 23:13 Mirel Rădoi, extrem de bucuros după debutul perfect la Universitatea Craiova! Ce a spus despre Hapoel Beer Sheva 23:03 Răspunsul lui Octavian Popescu, după ce Gigi Becali a spus că aşteaptă mai mult de la el: „Este normal, am luat şi numărul 10!” Ce i-a transmis Florinel Coman 22:54 FCSB – Viking, în playoff-ul Conference League. Când se joacă meciurile 22:45 Andrei Cordea, „săgeţi” către rivali după FCSB – Dunajska Streda 1-0: „La adevărata Steaua întotdeauna se umple stadionul!” 22:39 Hapoel Beer Sheva, ultimul obstacol din drumul Universității Craiova către grupele Conference League! Oltenii, dublă “de foc” cu vicecampioana Israelului 22:38 Prima reacţie a lui Gigi Becali, după FCSB – Dunajska Streda 1-0: „Mai trebuiau goluri! El m-a impresionat cel mai mult!” 22:21 Universitatea Craiova – Zorya 3-0. Debut de vis pentru Mirel Rădoi! Oltenii au întors rezultatul din tur și s-au calificat în play-off-ul Conference League 22:11 Simona Halep, prima reacție după calificarea în sferturi la Toronto! Ce a spus despre viitoarea adversară, Cori Gauff: „Va fi o provocare!”
Mihai Stoica și Nicolae Dică au găsit mutarea pentru titlu la FCSB
Conference League • 23:55
Mihai Stoica a vorbit despre două transferuri la FCSB: „Unul e din campionatul intern, altul e din afară!” O nouă accidentare gravă: „Ligamentul colateral extern e afectat!”